| Nyya a întrebat:

Cred ca majoritatea ati vazut filmul cu Mulan sau ii stiti povestea...Pentru cei care nu stiu este vorba despre o fata care i-a luat locul tatalui sau la razboi si astfel razboiul a fost castigat cu ajutorul ei, iar ea se indragosteste de comandant si reciproc.
As dori un anime care sa se potriveasca povestii lui Mulan sau sa fie asemanatoare.

6 răspunsuri:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Cu siguranta NU ELFEN LIED chestia aia e prea hard core.
Iti recomand Legenda Korrei, nu e cum o descrii dar conceptul e asemanator.
Dar daca vrei un anime militar cu o tenta romantata iti recomand foarte mult Date a Life.

| Nyya explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Le-am vazut...chiar si Elfen Lied care a fost super laughing

| Nyya explică:

Daca se poate persoanajul principal sa fie feminin

| gabbyella200051 a răspuns:

Kubo ar fi un exemplu. Este despre un băiat a cărui tata a murit aparandul si bunicul vrea sal facă rau. Surorile mamei sale in urmăresc dar isi învinge si bunicul si pe ele. E foarte interesant si captivant

| Nyya explică (pentru gabbyella200051):

Si l-am vazut big grin

| gabbyella200051 a răspuns (pentru Nyya):

Black bluter este despre o fata a cărui servitor e un demon
Sau elfen lied. Despre asta nu prea tin minte ceva