| JadeBGE a întrebat:

Credeti ca iubirea este o perdere de timp? Dau funda doar la raspunsorile mai explicite!*

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

În loc să joci basket,ieși cu prietena.
În loc să mergi la magazin, ieși cu prietenul.
Deci, e o pierdere de timp?

4 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Tu ai posibilitatea sa alegi, nu cumva o sa stai cu prietenul/prietena pentru ca preferi asta in loc de a face altceva? Cu alte cuvinte nu este.

| BellaSomerhalder a răspuns:

In opinia mea, da, este o mare pierdere de timp. Eu una am lucruri mult mai importante de facut decat sa ma pup toata ziua si sa spun cuiva "Te iubesc, my deaaaar." Pot, in tot acest timp, sa citesc o carte interesanta, sa ma uit la serialul meu preferat, The Vampire Diaries sau pur si simplu sa ies impreuna cu prietenii mei care nu-s asa siroposi, contreer, cu ei pot sa rad si sa ma hlizesc ca o vaca, in timp ce cu prietenul meu nu as putea face aceleasi lucruri, deoarece majoritatea fetelor cred ca "trebuie sa fie cul si sexoase ca sa vada prietenul ceva la ele, sa poarte sutien cu push-up, nu sa rada si sa para urate in fata lui". Raspuns: Da, iubirea este o pierdere de timp si o banalitate.

Răspuns utilizator avertizat
| Natashha a răspuns:

Atata timp cat iubesti pe cineva si NU te duci in parc pe panca sa te lingi in brate la el sau dupa scoala in pauza sa te f.ti, scuza-ma dar nu e o pierdere de timp.Pana pe la varsta de 20 de ani nu iubesti baiatu din coltu` strazii care te-ai pupat de 2 ori si ti-ai tras-o de 3 sa fie iubit.A iubi pe cineva inseamna ati arata sentimentele deschise, sa fi altfel.Nu cred ca e o pierdere de timp daca nu te expui prea mult in realtia aia.Nu te rezumi doar la iubit/iubita, trebuie sa ai un intreg univers alaturi de tine! In ziua de azi toti copii de 10-15 ani au iubit care si-o trag zi de zi si aia da, e o pierdere de timp! cine mai stie ce e iubirea?!