| maychanges a întrebat:

De ce a murit mama lui Naruto?

9 răspunsuri:
| clautzuuboy20 a răspuns:

Avea cancer sad

| Stella17 a răspuns:

Buna mama lui naruto este Kushina a murit cand tobi(obito) l-a eliberat pe kurama iar tatal lui si mama lui lau protejat sa nu fie omorat de kurama uitate la ep astea ca sa intelegi de la 246 pana la 249:

http://a-kage.info/anime/naruto-shippuden/naruto-shippuden-246.php

| Stella17 a răspuns (pentru Stella17):

Kurama fiind noua cozi

| maychanges explică (pentru Stella17):

Dar Obito nu murise?

| maychanges explică (pentru Stella17):

Tobi este Madara nu Obito

| Stella17 a răspuns (pentru maychanges):

Uitatate in Manga, Minato i-a pus numele asta ca fiind o amenintare, dar de fapt este Obito Madara care era conectat cu firele de chacra la statuia lui zece cozi la salvat si i-a spus sa ii duca mai departe planul si asa a facut cand a vazut ca rin a murit. citeste manga

| OtakuForever a răspuns (pentru maychanges):

Tobi nu este Madara ci Obito, am 4 arugumente:
1. In episodul de saptamana viitoare, apare Madara inviat de Kabuto.
2. In Manga (care iti recomand sa-te apuci sa citesti) de la capitolul 598 cand se sparge masca si se dezvoluie adevarul, la capitolul 599 este povestea lui Obito Uchiha si de la capitolul 600 incepe actiunea in care intra si Obiro.
3. Obito (cand era Tobi), le zicea ca este Madara pentru ai intimidea pe ceilati.
4. Obito nu a murit datorita ca la intalnit pe Madara, in manga de la capitolul 602-603.
Manga poti sa citesti pe: http://a-kage.info/manga/naruto-manga/
dar eu citesc manga pe: http://shinobi-fansub.ro/forums/naruto-manga/
dar ai grija ca capitolele nu sunt in ordine, trebuie sa-le cauti dar le gasesti repede.
La revedere si sper sa-te apuci de citit manga si sper ca te-am lamurit in mare parte.

| OtakuForever a răspuns:

Mama lui Naruto este Kushina si sotia celui de al patrulea Hokage, Minato Namikaze. Ea moare dupa ce Obito ataca satul Konoha, dupa ce il scoate din Kushina pe Kurama, ea fiind fostul Jinchuuriki al lui Kyuubi/Kurama sau noua cozi, inaintea lui Naruto. Dar ea nu moare repede dupa cel il scoate, fiind dintr-un clan puternic, clanul Uzumaki, care este expert in Bijuu si moare dupa ce Kurama a vrut sa-l omoare pe Naruto, atunci Kushina si Minato s-au pus in fata lui si a blocat atacul si atunci Minato la sigilat in interiorul lui Naruto pe Kurama si atunci cu ultima chakra a lui Minato si Kushina, ia sigilat o in Naruto.
Daca nu ai inteles in totalitate ma poti intreba. Sau te poti uita la episoadele spuse de utilizatoarea Stella17.
La revedere si sper ca ai inteles cum a murit Kushina.

| EmyEmyy a răspuns:

Mama (Kushina)lui naruto a murit impreuna cu tatal lui naruto Minato, in timp ce kyuubi il ataca pe minato kushina s-a dus in fata lui si i-a stapus gheara lui kyuubi pe amandoi protejandu-l pe naruto. Minato si Kushina au murit de dragul satului si de dragul lui Naruto. Bafta! Sper ca ti-am fost de ajutor.