| Cristian2003 a întrebat:

De ce oamenii mai au nevoie de carti de abilitate, nu pot sa le ordone direct bakuganilor sa act iveze atacul sau apararea sau cartile de abilitate il obliga pe bakugan sa activeze atacul? Dau funda

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Au cartile alea, ca sa poata sa-i tina sub control. Daca mai tii minte in primul sezon Hydranoid, nu eram chiar cel mai cuminte bakugam.Si cand Drago a fost furat si trecut de partea raului, era de necontrolat, asa ca era tinut sub control de carti ca sa nu isi atace stapanul. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| MariusDk23 a răspuns:

Cainele tau de ce mai are nevoie de dresaj ca sa fie cuminte? Nu poti sa ii dai direct ordin sa te asculte? Nu, pentru ca trebuie invatat sa fie stapanit.

| dghjhfgk a răspuns:

Cărțile au puteri care le dau puterea respectiva

| TaviRandom a răspuns:

Ar fi mai logic dar iti dai seama ce e facut pentru copii pentru a avea o gama mai mare de atauri de ales + ca copii o sa prosteasca parintii sa cumpere mai muli bakugani si cartii asa ies i profit