| justme_9935 a întrebat:

De mai multe ori s-a intamplat sa stiu ca dorm si ca in acel moment visez, in acel vis adormeam si cineva incerca sa ma sugrume fara sa reusesc sa ii vad niciodata fata, in acel moment incercam sa ma trezesc insa nu ma puteam ridica si nici nu puteam strga dupa ajutor. De fiecare data ieseam din vis si ma trezeam doar in momentul in care gaseam ceva diferit in camera fata de realitate.

5 răspunsuri:
| HaruhiFujioka a răspuns:

Si eu intr-o zi eram treaza in pat si simteam ca nu ma pot misca! Deloc! Ciudat... thinking

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Ciudat... Asa sunt toate visele...ciudate!

| Cireașăăăă a răspuns:

Wow... asta e ciudat...cred ca o persoana apropiata(un prieten) iti pune gand rau, iar ca sa reusesti sa scapi(intr-un fel) sa iti faci o schimbare in viata. Nee. nu lua in seama ce am scris mai sus. bat campii happy

| Flores_9770 a răspuns:

Visele vin din subconstientul nostru, nu le putem controla.Si mie mi s-a intamplat de multe ori sa visez urat.Stiam ca visez si ca trebuie sa ma trezesc, dar uneori imi era greu.Imi aduc aminte ca o data am visat ca eram inconjurata de paianjeni(imi e frica de ei) si vroiam sa ma trezesc, stiam ca era un vis si ca trebuie sa ma trezesc.In cele din urma, am reusit si eram atat de speriata, incat am inceput sa ma pipai, ca sa fiu sigura ca a fost doar un vis.
Si asta nu e singurul exemplu.Si eu am visat o data ca incerca cineva sa ma stranga de gat.
Repet: Nu putem controla visele. Daca vrei sa nu mai visezi urat, roaga-te in fiecare seara.
Pa, pa!

| IceGirl_3377 a răspuns:

L.O.L., vize dintrastea nu am avut, am avut multe cu persoane care ma aruncau de pe o prapastie si mai multe cu persoane calora nu le vedeam chipul si erau toate fete imbracate intr-o bluza alba cu sange, dar chiar nu le-am bagat in seama, ma trezeam si gata, nu cred ca visele au vreo legatura cu realitatea happy stai calm :*