| ihavenoidealel a întrebat:

Din ce sunt facuti norii?
Cel mai destept rasp fundita

Răspuns Câştigător
| misu2315 a răspuns:

Draga Deea, Nori sunt facuti din vapori de apa.Cum se formeaza norii? Norii se formeaza din ape statatoare precum balti, mari, oceane. Cea ce numesti tu ceata este de fapt vapori microscopici de apa care urca spre cer pentru a forma norii.

4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Norii sunt facuti din vapori de apa.

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Norii sunt facuti din energie negativa sau pozitiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norii sunt de fapt, vapori de apa care, din cauza caldurii s-au evaporat si au "zburat" in sus.

| mitrofan a răspuns:

Norii sunt de fapt niste corpuri gazoase. Dupa ploie raman balti si cand vine soarele si usuca balta aburii se ridica in sus formana norul.