| T0T a întrebat:

Din punctul vostru de vedere care sunt cele mai triste anime-uri?

Răspuns Câştigător
| Darkness13 a răspuns:

Stiu ca s-a mai zis, dar Death Note.
Stiu ca probabil nu intereseaza pe nimeni, insa daca cineva s-ar fi uitat impreuna cu mine la animeul asta ar fi fost mai atent la mine decat la anime...
Si Vampire Knight a fost destul de trist, cel putin pentru mine, care am incercat sa privesc din perspectiva lui Zero.
Zankyou no terror a fost extrem de trist...

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Death Note - finalul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Death Note
De ce Mello?
De ce L?
De ce Rem?
De ce Matt?

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce vedeti asa trist in Death Note, sincer. Si Naruto e de 50 de ori mai trist si nu este pe primul loc pentru mine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

E singurul anime pe care l-am vazut (intreg).La Naruto nu m-am uitat, mi se pare interminabil.
Dar chiar imi placea de Mello. sad

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Sincer la Death Note, cum am spus singura moarte care chiar m-a intristat a fost a lui L, in ceea ce il priveste pe Mello, am fost destul de indiferent, lucrurile care mi-au placut la el au fost numele, ca manca ciocolata si ca era destept, dar oricum nimeni nu se compara cu L.
Mie tocmai imi plac anime-urile mai lungi deoarece prezinta mai multe lucruri, detalii. In Naruto sunt o gramada de personaje pentru care li se prezinta viata, vedem cum se dezvolta si sunt conturate intr-un mod exctrem de complex. Naruto chiar merita vazut, a fost singurul anime la care am plans, si nu doar odata.

| Coloringthevoid a răspuns:

Cred ca ar fi Death Note si Ano natsu no materu.In Death Note cred ca era de astepat sa moara light pana la urma sad

| T0T explică (pentru Coloringthevoid):

Light nu mi-a plăcut asa mult. Cel mai trist a fost când a "murit" L.

| Coloringthevoid a răspuns (pentru T0T):

Fiecare a facut ce e bine din punctul lui de vedere.Light a zis ca cineva trebuie sa-si sacrifice sufletul pentru a salva umanitatea chiar daca asta inseamna sa renunte la propria persoana sad
Si daca stau sa-mi amintesc atunci cand a murit L am fost deprimat vreo 2 zile pana sa incep iar sa continui serialaughing