| taxy2heaven a întrebat:

Fie ca cel mai bun si mai scurt banc sa castige!

Răspuns Câştigător
| aan a răspuns:

Două blonde se duc la maşina lor. Una dintre ele încearcă să deschidă portiera, dar nu izbuteşte şi îi spune celeilalte:
- Nu pot să o deschid.
- Grabeşte-te, tu, că începe să plouă şi am lăsat maşina decapotată.

O blondă fiind supărată că lumea face mişto de blonde, se vopseşte brunetă şi pleacă cu maşina prin ţară. După un drum lung vede un cioban cu oi şi intră în discuţie cu el.
Înainte să plece îi propune un târg:
- Dacă ghicesc câte oi aveţi, îmi da-ţi una s-o duc acasă
Ciobanul, fiind iubitor de riscuri, acceptă.
- 174 de oi, îi spune.
- Mare dreptate ai. Chiar atâtea oi am. Poţi să o iei pe care vrei.
Blondă pune "oaia" în maşină şi când să plece ciobanul îi propune şi ei un târg:
- Fii atentă! Dacă ghicesc care-i culoarea părului tău adevărată, îmi dai câinele înapoi?

Un cuplu decide să plece î​n Caraibe. Soţia decide să vină mai tâ​rziu din cauza serviciului. Câ​nd soţul a ajuns la hotel, a decis să-i scrie un mail soţiei dar a gresit o literă din adresă şi mailul a fost trimis la altă adresă a unei biete văduve ce tocmai sosise de la î​nmormâ​ntarea soţului. Citeşte mailul şi leşină. Î​n mesaj scria: "​Draga mea, am ajuns bine. Probabil te va surprinde să primeşti veşti de la mine pe această cale, dar acum au calculator aici şi poţi trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns şi am verificat ca totul să fie pregătit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia aştept să te văd şi sper ca aceasta călătorie să fie la fel de liniştită ca a mea. Nu-ţi lua multe haine că aici e o caldură infernală"​.

Sper că va plăcut.

12 răspunsuri:
| XηαтѕυмєX a răspuns:

Şas' cai.

| XηαтѕυмєX a răspuns:

Şas' cai frumoş'. *

*Greşeală de tipar la primul răsp. al meu oh go on.*

| white_2190 a răspuns:

Anunt: "Tanar, cu defect de vedere, caut o tanara, placuta la palpare"

| axeldavid a răspuns:

Cel mai scurt banc este bc

| AR1373 a răspuns:

Spui cuiva asa:
uitate in sus.
Uita-te in jos.
Uita-te la dreapta.
Uita-te la stanga.
Uita-te la mine, imi bat joc de tine.

| Konata a răspuns:

Dece oamenii de culoare neagra au talpile de la maine si de la picioare albe?
Deoarece au stat in patru labe cand au fost vopsiti!rolling on the floor

| Lvrkiosif a răspuns:

Boc si Base

| oanard174 a răspuns:

1.-Doamne ajuta-ma sa gasesc de lucru.
-Ce meserie ai?
-Sunt gropar.

2.-John,unde e palaria mea?
-O aveti pe cap, sir.
-Bine o gasesc eu mai tarziu.

3.-Gaura unui covrig costa bani?
-Sigur ca nu.
Pai si atunci de ce nu o fac mai mare?

4.-Cum se face laptele praf?
-Se arunca vaca din avion.

| conan20 a răspuns:

Doi politisti si o nuca

| 2000doishpe a răspuns:

Cum afla un politist daca mai sunt chibrite intr'o cutie?
Duce cutia la cap, si clatina capu...

Care este cea mai lunga masina din lume?
Trabantul: 3 metrii masina, si 10 metrii fumul...

Bula la scoala:
Zice profesoara catre Bula: tradu urmatoarea fraza:
Pisica a cazut in apa si sa inecat.
Bula: E foarte simplu doamna profesoara: The cat katapultum in whater, glu glu glu and no more miau miau...

| CodyForYou a răspuns:

Ion:Fa marie du-te mai cumpara o bere!
Maria:Care sunt cuvintele magice?
Ion:Hocus pocus fa muiere marsi in fuga dupa bere.