| MaliciousDeath a întrebat:

Hei,ciudatilor.Intrebare pentru cei au vazut Mirai Nikki:
Ce parere aveti despre Yuno?

11 răspunsuri:
| suităr a răspuns:

L-am terminat recent.
Eu zâc că tot se leagă de faptul că a fost dată spre adopție.Și maică'sa care era in depresie, taică'su că lucra mult...in fine.
Și-o găsit de cine să se agațe (Yuki) și devine psihopată logic, nu?
Eu cred că-i romantică și când ucide, sau când se bucură că Yuki o laudă și chestii.O fii ea yandere da-i dulce.
Partea cea mai nebună din Yuno cred că e când s-a intors in timp ca să-și facă de cap cu al 2-lea Yuki (asta a și făcut -_-) apoi să se omoare.
Mi-ar fi plăcut alt final :c
Oricum e o psihopată dulce.

| neca a răspuns:

Daca as fi fost in locu lui yuki yuno ar fi fost sluga mea sexsuala pana acum, adica serios! ar fi asa usor de manipulat.
yuno e la fel de tare ca orice alt personaj psihopat totusi imi placea mai mult cand nu era asa populara

| hecamefrommetalland a răspuns:

Yuno e tare, dar de departe nu e cel mai psihopatic personaj de anime.Alucard, tipii din Baccano și din Monster sunt cei mai psihopatici(există câțiva mai nebuni dar mi-e frică să ții dau).

| MaliciousDeath explică (pentru hecamefrommetalland):

Pai mie, de exemplu, nu mi-a placut prea mult de Yuno.Cand vorbesti de psihopati, tipele yandere mi se par cel mai enervant exemplu.
Asa ca... poti continua.Din ce exemple ai dat, presupun ca o sa devina interesant.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Pai,dacă vrei cruzime și un anime în care fetele sunt mai tari decât băieții,gustă niște Neon Genesis Evangelion. Dacă vrei un sadomasochist care adoră să fie bătut chiar mai mult decât să bată ia-l pe Akechi Mitsuhide din Sengoku BASARA. Poate te uiți la Deadman Wonderland(foarte probabil). deci îl știi pe Azuma Genkaku,tipul care-i ucide pe toți, crezând că-i izbăvește.
Vrei o nebună isterică, obsedată, violentă, vulgară și distrugătoare? Liang Qi din Type Moon e perfectă atunci! Singurul pe care-l mai știu așa de nebun e un rege care strangulează pisici crezându-le ca fiind armata rebelă împotriva sa și strânge trandafiri în pumn până sângerează și îi întreabăbig grine ce mă torturezi?!

| MaliciousDeath explică (pentru hecamefrommetalland):

Da,am urmarit Deadman Wonderland si chiar mi-a placut de Genkaku.
Regele asta nebun e tot dintr-un anime?

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Da,se numește Regele Hamdo.

| Svartedauden a răspuns:

Destul de nebuna. Imi place personajul.

| AnotherBookworm a răspuns:

Sincer,eu una pentru Yuno am inceput Mirai Nikki, apoi a inceput sa ma intereseze mai mult actiunea.laughing Cu toate ca e o psihopata si ma tot minunam de ce-i trecea prin cap, este un personaj care mi-a placut foarte mult (probabil unul din favoritele mele). Oricum, finalul m-a cam dezamagit. Poate asta e din cauza faptului ca Yuno a luat-o razna rau si a incercat sa-l omoare pe Yuki(pana la urma a murit ea).

| ElectricPotato a răspuns:

Hei si tie! ciudatule...
Yuno este un personaj ce pare cuprinsa de nebunie si ar face orice pentru asi indeplini ideile, de aceea este unul din personajele mele favorite ^^.
Insa imi place mai mult modul psihopat in care rectioneaza pentru dragostea lui Yuki...

| Alexandra_Ale_1976 a răspuns:

Eu o ador pe Yuno este personajul meu favorit chiar dacă înebuneşte când vine vorba de Yuki... Înfine o ador.