| anonim_4396 a întrebat:

Helo TPU! am vazut pana acum : full metal alchemist, hellsing, 07-ghost, ouran high school host club, kimi ni todoke, brothers conflict, yamato nadeshiko shiki henge, sukitte ii na eu, onegai teacher, kotoura - san, inu x boku ss, kaichou wa maid - sama, toradora, bokura wa minna kawaisou, lovely complex, tonari no kaibutsu - kun, yousuga no sora, kamisama hajimemashita, arcana famiglia, tosogare otome x amnesia, earl and fairy.

ce alte anime-uri imi recomandati, si descrieri va rog.
P.S. sa fie personajele "bunaciuni„ big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ao No Exorcist.
Fiul lui „Lucifer" vrea să se facă exorcist ca să-l omoare pe taică-su.
Merită, crede-mă smug

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Hmmm, sa ma gandesc :
1) Amnesia : okk, in afara de poveste care este unica, grafica e super tare.E vorba despre o fata care a murit, si s-a reintors doar ca intr-o alta lume, acolo, lumea vrea sa o omoare, si de fiecare data este cu alt baiat, cauta pe google, poate povestea nu-ti suna atat de interesant, dar, crede-ma ca merita, si asa nu e prea lung.
2)Highschool of the dead : e epic, nici asta nu e prea lungut, dar e foarte tare, o invazie de zombii. Personajele sunt foarte taribatting eyelashes.
3) deci nu cred ca nu ai vazut Sword Art Online [ SAO ], MERITA din plin, este vorba despre niste oameni care folosesc Nerve gear, adica casca aia care o pun pe cap si intra in lumea jocurilor laughing, nu stiu sa explic, doar ca creatorul jocului a decis sa-i inchida in joc si sa ii forteze sa termine jocul ca sa iasa, daca mureau acolo, mureau si in real life, pers. principal este Kirito, care o intalneste pe Asuna, etc.E unul din animeurile mele preferate.Are 2 sezoane, al 2 nu e gatawinking.
4)Hm, in caz ca vrei cu vampiri, poti sa te uiti la Diabolik Lovers, e destul de incalcita povestea, dar eh.
5)Death Note, este un anime destul de vechi, dar povestea este epica, este vorba despre Light care gaseste un caiet pe jos, " caietul mortii " si in el poate scrie nume, si caietul ii omoara, el vrea pace, dar ajunge sa fie cautat de politie, atunci politia apeleaza la L, amandoi inceraca sa se gaseseasca reciproc si sa se omoare, pe scurt este un anime psihologic, misterios.
6)Hyouka, imi place grafica. Este vorba despre Hotarou care intra in clubul de literatura clasica si acolo se intalneste cu Chitanda, caree. este curioasa.Hotarou rezolva orice mister, si el crede ca este noroc, e foarte tarewinking.
7)In caz ca vrei sa ramai cu un gust amar in gura dupa e vezi animeul asta, poti sa te uiti Bokura ga ita [ we were together ] este vorba de Yano, iubita lui a murit, iar unei fete ii place de el, ajung sa fie impreuna dar. ea tot se gandeste la iubita lui moarta si ca nu poate uita de ea.

Iti mai spun alte animeuri TARI, la care mi-e lene sa scriu povestea laughing
-BTOOOM!
-Vampire Knight
-Fruits bascket ( e destul de rea grafica )
-Clannad, unul din pref. mele.
-Another ( EPIC )
-Naruto in caz ca nu te uiti deja.
Cam atat, sper sa-mi dai funda la cat m-am chinuit sa scriu laughing

| AnimeAnnDRa a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

In caz ca mai vrei, iti mai spunwinking.