| Mothafuckaa a întrebat:

Hey lume! As vrea niste anime gen Kaichou wa maid-sama(se poate si putin diferit).
Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey! Daca vrei anime-uri din genul romance, iti propun:
- Hana Yori Dango
- Golden Time
- Amagami SS (2 sez)
- Mashiroiro Symphony
- Suzuka
- Sola
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez + ova)
- Paradise Kiss
- Mayo Chiki
- Ai Yori Aoshi (2 sez)
- Kotonoha no Niwa
- Ano Natsu de Matteru
- Myself; Yourself
- Natsuyuki Rendezvous
- Sakamichi no Apollon
- Tasogare Otome x Amnesia

Pentru ultimile doua anime-uri iti propun sa urmaresti manga-urile (cap-coada), deoarece povestea difera putin fata de anime.
La fel si pentru anime-ul "Kimi ni Todoke", daca ti-a placut, doar ca nu este nevoie sa citesti de la inceput. Deoarece ambele sezoane din anime au urmat povestea din manga, dar povestea din manga continua.

Vizionare placuta!

P.S. Daca mai vrei anime-uri, chiar si din alte genuri, spune-mi. Asta este lista cu ce am vizionat http://myanimelist.net/animelist/ryuu_ro

12 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu stiu cum e kaichou ala dar incearca tekken

| Mothafuckaa explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Nu-i un anime de genu meu, sorry

| Mothafuckaa explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Dar mersi oricum happy

| Arikirinmotoka a răspuns:

Amnesia...

| hellangel852 a răspuns:

Incearca movie: howl's moving castle ( e genial)- probabil l-ai vazut tongue; kaikan phrase-anime(mai tare este manga-ulsmug)

| hellangel852 a răspuns:

Si iarasi gravitation( yaoi.)

| andreea9948987 a răspuns:

Hey!
Poti incerca sukitte li na eu daca nu l-ai vazut deja. Mie mi-a placut enorm de mult.
Uite si alte anime-uri de dragoste care m-au impresionat din prima:
-amnesia
-kamisama hajimemashita (merita sa il vezi, e chiar foarte interesant)
-lovely complex
-nana
-itazura na kiss
-kimi ni todoke (2 sez)
-special a (e genial. abia astept sa il revad cand am timpwinking )
-tonari no kaibutsu-kun
-toradora
-inu x boku ss
-fruits basket
Vizionare placuta happy

| Mothafuckaa explică (pentru andreea9948987):

Pe toate le-am vazut, sorry, dar oricum mersi happy

| andreea9948987 a răspuns (pentru Mothafuckaa):

Nu-i nimic... apropo mai stii si alte animeuri de dragoste care sa merite vizionate? Am mai vazut si in afara de cele mentionate in comentariu destule si nu mai stiu la ce sa ma uit sad

| Mothafuckaa explică (pentru andreea9948987):

Kaichou wa maid-sama
Sakura so no pet na kanojo
Vamipre knight
Uto san no prince sama. Mijaviji 1000%(este si sez 1 si 2)
Sword art online
Bokura ga ita
Nana
Angea beats
Kaze no stigma
Aquarion evol
Inu x Boku SS
Oreshuro
Kimis kiss poure rouge
Conflict brothers
Earl fairy
Clannad
Cam atitea de romantice stiu eu, si merita vizionatea cu siguranta happy

| andreea9948987 a răspuns (pentru Mothafuckaa):

Dintre cele recomandate de tine nu am vazut: angel beats, kaze no stigma, aquarion evol, oreshuro si kimis kiss poure rouge...o sa ma apuc sa le vad cat de curand pot si mersi pentru ajutor :*

| Mothafuckaa explică (pentru andreea9948987):

Cu placere happy