| Cretaker a întrebat:

primul meu comic http://i.imgur.com/XtCB0.png

sunt incepator asa ca nu uitati ce ati fost odata si cum ati ajuns ce sunteti acum pe TPU va rog nu criticati daca nu va place.

apropo, unde a disparut trendul cu 'cine vrea sa apara in comicul meu?' ma simteam ca Aurelius in timp ce voi luptati ca niste gladiatori pe 'sloturile' libere a personajelor din diferitele comicuri care tot apareau.

Răspuns Câştigător
| msk a răspuns:

Cretaker,

Tocmai am terminat degustarea comicului pe care ni l-ai servit. Inainte de-a ne ridica de la masa in momentul in care mancarea este, sa spunem asa, gata, tin sa-ti comunic impresiile mele. Ei bine, am ramas flamand(a). Cu riscul de a te jigni, comicul din care am gustat nu are consistenta care imi place. Departe de a fi indigest, comicul tau sufera totusi de o serioasa lipsa de savoare. Ca sa gatesti un comic pe care fraierii de pe TPU il vor devora trebuie sa cunosti arta asezonarii.

Un comic bun trebuie sa contina un personaj matur, cu un fizic ferm si o eroina preferabil mai frageda, un bob de erotism e un ingredient indispenabil peste care torni un sos gros de umor.
Acoperi totul si lasi comicul sa se aseze o vreme. Apoi te mai uiti peste el ca sa-ti dai seama daca nu cumva mai trebuie sa stea putin la foc. Iata reteta succesului, si de abia atunci fraierii, care te idolatrizau o data, se vor lupta ca niste gladiatori ca sa capete un 'rol' in comicul tau.

Pofta buna si pe curand.

21 răspunsuri:
| EvangelineDS a răspuns:

Incepatooor?! hai ca nu te credlaughing

| Pisicuța a răspuns:

Lol,as vrea eu sa fie fugarit Biberon de hateri.
Eh,in legatura cu trendul ala, asa de repede a venit, asa de repede s-a dus.
http://i.imgur.com/sIdQj.png
Cel putin tu ai avut parte de chestia asta.

*se uita mai atenta la comic*
Ia stai putin.cunosc brush-ul ala, te-ai dat cumva pe 7?

| maties a răspuns:

E destul de bun daca esti incepator.

Răspuns utilizator avertizat
| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Ok. Daca nu imi place nu inseamna ca trebuie sa te critic. Am doar o intrebare: Ce dracul aveti voi cu Justin Bieber? Va omorat familia, va impuscat, va injurat, ceva de genul? El habar nu are ca existati, nu inteleg de ce va legati fara sens de el. Vai ca are parul asa si bla bla ce sa zic. Da care e problema voastra? Cum ar fi eu sa va critic fara motiv? Nu v-ar placea.
Si ps.: Justin Bieber s-a tuns!

| Pisicuța a răspuns:

@Byanka si ce pisici daca s-a tuns?
ma doare'n cot.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

@Pissycutzza nu vreau sa am un conflict cu tine, dar, dupa cum vezi acolo este cum arata inainte. Dar nahh...Multi comenteaza, putini intelegstraight face.

| Nimic00 a răspuns:

Hmm.presupun ca e o ironizare adusa tuturor celor care s-au apucat sa isi exploateze mai nou talentul de creatori de comicuri.

Si referitor la intrebare, e chiar buna, mai demult se calcau in picioare pentru un loc in renumitele comicuri.Insa acum ca s-au apucat toti... presupun ca nu li se mai pare special sa apari in ceva care este peste tot.

| LLO a răspuns:

Cît suferă Biberonu ăsta.

| Cretaker explică:

Toate aplauzele mele.

| EvangelineDS a răspuns:

кєηт
pai dac toti de pe TPU il urasc
inlusiv me

| Deny1333 a răspuns:

Ioi, mânca-te-ar mama, ce frumos e!
du-te pe budă și mai fă 1. începătoruleee. smug
*se uită mai atent*
uhhhh, ce freză are Giastin. nu vă mai luați mă de el! ce naiba v-a făcut mă puradelu'?! e al meu acuș. mi-am luat rechini. love struck

| BastetReloaded a răspuns:

Haters gonna hate

| Rorro a răspuns:

ţi'ai scris nume greşit la,, By Ceratker"laughing.Sau aşa ai vrut tu!whistling

| rogvaiv10 a răspuns:

Daca chiar asta e primul tau comic mie mi se pare foarte bun sincer.RESPECT!

Răspuns utilizator avertizat
| Deny1333 a răspuns:

@mhn24
Muflă: regina de pe budă cu un papagal și-o morsă
Cretaker: un trol cu haz și o mitralieră

Răspuns utilizator avertizat
| Deny1333 a răspuns:

@mhn24
iep, știu că ești nou. mi-era milă de tine. [-x
*sarcasm*

| NoGooDy a răspuns:

Cretaker, n-a dispărut trendul. Cu ocazia asta, iata că vin eu şi îmi doresc s-apar într-un comic. Sunt curios ce va ieşi, dacă te-apuci. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza interesanta e ca nimeni nu s-a prins ca pe langa mesajul care l-au inteles aproape toti, Cretaker a facut un desen, nu un comic.
Tipic incepatorilor, ca sa va arate ce confunda incepatorii : comicu cu desenu.
Doamne, filozoafa mai sunt.