| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti care dintre urmatoarele tehnici este mai puternica: Curse Technique: Death Controlling Possessed Blood, amaterasu sau dezmembrare atomica? Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Zoki a răspuns:

Nu stiu de ce compari possessed blood cu amaterasu si dezmembrarea atomica. Adica, are prea multe puncte slabe.

1) Hidan (este unicul pe care il stiu folosind aceasta tehnica) are nevoie de sange, apoi face ritualul. Daca esti un shinobi priceput, poti sa nu fii ranit. Vreau sa spun Hidan nu e chiar atat de priceput la close combat, in comparatie cu
altii.
2) Este de ajuns sa fii atent sa nu nimeresti in diagrama aia
3) chiar daca esti in diagrama, ajutat de cineva, ar fi posibil sa iesi

Despre amaterasu si dezmembrare atomica este mai mult de comparat.
Incep cu primul :

1)Amaterasu este o tehnica fundamentala a mangekyou sharingan, impreuna cu tsukoyomi si susanoo. Este cea mai puternica tehnica de foc, una di cele mai puternice tehnici ninjutsu si dojutsu.
Flacarile generate pot arde pentru 7 zile si nopti, nu pot fi oprite de nimic, si apar exact in locul in care utilizatorul s-a uitat aproape momentan. Este foarte dificil sa o eviti.

2)Demembrarea atomica este probabil cea mai putenica tehnica a lui tsuchikage. Dupa forta de distrugere ar putea bate Susanoo lui Madara cat si tehnica primului hokage (aia cu polen, daca ai citit manga).
Dupa titlu, este o abilitate care iti permite sa distrugi tot pana la unitatea de atomi. punctul slab ar fi timpul. Este nevoie de timp inainte sa o folosesti, dar odata preparata o lansezi la o viteza uimitoare.

Personal, nu stiu ce sa aleg, dar observand consecintele pot conclude ca sunt aproape egale, pentru ca :

1)daca esti lovit de amaterasu arzi pana nu ramane nimic dn tine
2) daca esti lovit de dezmembrarea atomica, atunci ajungi la nivel de atomi
Practic e acelasi lucru. Imi pare rau ca nu am raspuns concret la intrebare, dar sper sa alegi tu una (daca poti big grin) care o crezi mai puternica.

Pa pa happy

12 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Sunt de acord cu tot ce a zis Zoki despre toate cele trei tehnici. Este dificil de stabilit care tehnica este mai puternica : Amaterasu sau Dezmembrarea atomica.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Asta se intreaba pe categoria asta? Care e cea mai puternica tehnica? -.- Ma mir ca nu ne intrebi si cati centrimetrii are un fir de par de-al unui chelios o.o.

| Zoki a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Stii, este destul de normal sa intrebi care tehnica e mai putenica daca ai dubii in privinta asta si categoria este cea adecvata. Nu inteleg, de ce te deranjeaza?

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Zoki):

Nu e vorba ca ma dranjeaza dar devine enervant. Vezi cam mereu astfel de intrebari, si inca ceva, cum sa fie destul de normal sa intrebi asa ceva? o.o Era normal sa intrebi despre viata dar nu despre un desene...

| Zoki a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Ai dreptate, dar asta e categoria cu benzi desenate, nu se intreaba de obicei despre viata. Intrebari despre viata le gasesti la adolescenti, la dragoste, la educatie, dar aici mai rar.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Zoki):

Am zis eu asta? Ca se intreaba asta? Deveniti dependenti in adevaratul sens, hai mai zic, intreb si eu care e fratele lui Sai, sau care e sensul razbunarii lui Sasuke, dar asta e cam bataie de joc. Un search pe prietenul nostru GOOGLE, nu crezi ca este mai mult de ajutor decat sa intrebi si sa stai degeaba? Clar, intrebarea pe care am pus-o eu este luata in drept ca si cand ar fi ceva de genul " As vrea sa ma sinucid ce spuneti? ". CLAR, nu prea ai cu cine discuta.

| Okami23 a răspuns:

Curse Technique: Death Controlling Possessed Blood
de ce? il transforma pe Hidan intr-o papusa voodoo vie si nu poti scapa de ea

http://naruto.wikia.com/......ssed_Blood

| Niklauss a răspuns (pentru Okami23):

De fapt poti trebuie numai sa ii strici steau aia lu Satan care o face si sta pe ea cand se loveste cu batu!

| Okami23 a răspuns (pentru Niklauss):

Cred ca am uitat de chestia asta

| Zoki a răspuns:

Mersi de funda ^^
Te superi daca imi zici si mie care crezi ca e mai puternica dupa parerea ta? Chiar m-ai pus pe ganduri cu intrebarea asta. Dupa cum ai vazut eu nu sunt decisa happy

| Cristian2003 explică (pentru Zoki):

Pai, eu cred ca mai puternic este amaterasu

| Zoki a răspuns (pentru Cristian2003):

S-ar putea sa ai dreptate