| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti si mie ce este tsukuyomi infinit?

Răspuns Câştigător
| Zulzon a răspuns:

Tsukuyomi infinit este o tehnica care presupune urmatoarele:
1. Uchiha Madara impreuna cu Obito Madara vor sa adune toate bestiile cu cozi si sa le reuneasca ceea ce era inainte Bestea cu 10 cozi, cea mai puternica creatura de pe planeta care a fost invinsa de catre Eremitul celor 6 cai si impartita in cele 9 bestii.
2.Madara vrea sa devine gazda (Jinchuriki-ul) lui Zece Cozi asa cum de exemplu Naruto este gazda lui Noua Cozi (nu sunt chiar foarte sigur daca ar trebui ca Madara sau Obito sa devina gazda, dar parca intr-una din editiile de curand din manga se spunea ca Obito ar trebui sa devina, dar sa presupunem ca Madara vrea sa devina)
3.Madara, cu aceasta putere extraordinara pe care o obtine in urma devenirii gazdei a lui Zece Cozi v-a folosi abilitatea specifica a Mangekyou Sharingan, Tsukuyomi, numai ca aceasta combina cu puterea extraordinara a lui Zece Cozi va face astfel un Tsukuyomi infinit care va aparea pe luna (deoarece initial cand Eremitul celor 6 cai a impartit chakra lui Zece Cozi in cele 9 bestii, iar corpul care a ramas fara viata l-a lansat in cer, iar acesta a devenit luna)
4.Astfel toata lumea va fi prinsa intr-un genjutsu,, infinit" (pentru totdeauna) iar lumea va putea fi creata asa cum vrea Madara (fara inselaciune, durere sau razboi)

1 răspuns:
| DarkFaust a răspuns:

Tsukuyomi infinit este tehnica pe care Madara Uchiha si Obito vor sa o faca adica vor sa transforme luna intr-un fel de sharingan pe care vor sa inrobeasca lumea.Ei fac acest lucru pentru ca sa fie pace in lume, fara razboaie, fara ura, fara moarte! Dar au nevoie de toate bestiile cu cozi pentru a putea sa reuseasca tehnica!happy