| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti si mie ce fel de tehnica este kamui?

Răspuns Câştigător
| AnimeKid a răspuns:

Kamui permite utilizatorului să transfere ceva la o altă dimensiune. Odată ce un obiectiv este trimis la această dimensiune nu este în măsură să scape. [3] Aceasta tehnica, atunci cand este utilizat prin ochiul drept Obito, este, de asemenea, posibilitatea de a face utilizatorul "intangibil" de transportarea portiuni ale corpului lor de a dimensiunii buzunar același. [ 4] Obito a fost capabil de a activa Kamui momentul in care a trezit sa Mangekyō Sharinganul, [5] în timp ce Kakashi, care a trezit sa Mangekyō Sharinganul în același moment ca și Obito fara sa realizeze, nu a avut acces la ea până cândva după Sasuke Uchiha e defecțiune și a făcut prima utilizare a acesteia în seria în timpul întâlnirii sale cu Deidara

2 răspunsuri:
| ItachiUchiha a răspuns:

Kamui este o tehnica de teleportare care iti permite sa duci un obiect intr-o alta dimensiune.

| Arikirinmotoka a răspuns:

Kamui este o tehnica vizuala pe care numai cei cu sharingn o pot folosi si ea transmte obiectele in alt spatiu.