| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti si mie daca exista o tehnica care poate opri dezmembrare atomica?

Răspuns Câştigător
| Niklauss a răspuns:

Pai daca tobi se sincronizeaza latimp pote sa se teleporteze sau sa treaca prin ea. si poate sa o opreasca si inainte cand o arunca in cineva. chiar cand sa o arunce in tine il vovesti cu un kunai sau cu o tehnica de foc, chodori, amaterasu... etc

3 răspunsuri:
| Deriol a răspuns:

In afara de cea a lui Tobi mai este abilitatea Rinnengan de a absorbi ninjutsu-ul, sau tehnica zeul fulgerului zburator a lui Minato.

| OtakuForever a răspuns:

S-ar putea o tehnica a Mangekyou Sharingan. Pentru ca, nu mai stiu in ce episod din Naruto Shippuuden, cand era adunarea Kage, si Tsuchikagele a vrut sa-l omore pe Sasuke cu tehnica Dezembrearea Atomica, si cand s-a terminat tehnica, aparut Obito (Tobi cu masca veche) si la salvat pe Sasuke cu Mangekyou Sharingan. Deci Mangekyou Sharingan este mai puternic decat Jutsul Dezmembrarea Atomica.
Pa, pa.

| DarkFaust a răspuns:

Daca te referi la Naruto, nu cred ca exista o asemenea tehnica dar exista o tehnica de dezintegrare atomica, cea a Tsuchikagelui(batranul ala mic).