| AnaSury a întrebat:

In ce program se fac comicurile? sau cum? mersi

7 răspunsuri:
| Pisicuța a răspuns:

Ca sa faci o prajitura "Comicandin" iti trebuie paint sau un alt program de gen, apoi ingredientele sunt :inspiratie,idei,indemanare, simtul umorului.Apoi ingredientele se baga in Paint[sau alt program] si se lasa pana cand sunt gata. Dupa ce le scoti le pui pe frigiderul de onoare "imgur". Apoi se face o gaura in perete catre camera "Trivia/Amuzante" si de acolo este lasata sa fie admirata, criticata in feluri bune sau rele.
Inteles?

| TakeMeHome a răspuns:

Incearca comic builder :d

| BiaSiAtat a răspuns:

Paint

| LolaXLillyNuSpuneNimik a răspuns:

Zic eu! 1.deci te uiti in tot calculatorul sa vezi daca ai paint 2. daca il vezi da click pe el. 3. apoi iti arata mai sus un creion dai pe el. 4. langa creion main departe sunt niste lini groase subtiriri, asa.5.dai pe o linie si incepi sa desenezi big grin 6. Apoi il pui pe imgur.com 7. si in final copiezi linkul si il pui pe TPU

| Kanghu a răspuns:

Mai intai iti dai 2 palme dupa iei ciocanul si markerul.
Spargi monitorul si poti desena comicuri in interiorul monitorului dupa pofta si gustul tau.

| c0rn5 a răspuns:

Http://uploading.com/......part1.rar/

http://uploading.com/......part2.rar/

http://uploading.com/files/6527bc3b/HTDM-vol2.www.green123green.******.rar/

http://uploading.com/......*****.rar/

http://uploading.com/......*****.pdf/

Salut... uite aici nişte site-uri de unde poţi downloada lecţii destul de bune despre manga. Mie mi se pare că e cam acelaşi lucru ca şi comics-urile dar manga este un pic mai dezvoltat, deci dacă ştii sa faci manga, ştii să faci şi comics. Doar că un dezavantaj la aceste site-uri menţionate mai sus, este că trebuie sa aştepţi 20min între download-uri, şi nu te lasă decât vreo 5-6 download-uri pe zi, eu le-am luat pe toate în 2 zile;). Deci, cam asta ar fi... iţi urez multă baftă la desenat;)
P.S... o întrebare :D : cuvântul "fi" din propozitia de mai sus, se scrie cu un singur "i" sau cu doi? :))

| Pisicuța a răspuns:

@LolaXLilly rolling on the floor lol, cum sa nu aiba paint laughing?