| DenysaDeen22 a întrebat:

Intrebari Death Note :

1. Care sunt prrsonajele principale?
2. Care este numele ADEVARAT a lui L?
3. Cine este Kira?
5. De unde are L atata malai si de ce mananca doar dulciuri?
6. Cum sau " cunoscut " Kira si L?
7. Cine este Watari?
8. Cum stia L ca Light era Kira?
9. Cei place lui Ryuk sa manance?
10. Light chiar incepea sal vada pe L ca pe un prieten? Si viceversa? ( ca ati vazut si voi dupa moartea lui L, Light incepea sa se cam gandeasca la el )

7 răspunsuri:
| Coloringthevoid a răspuns:

1.Light,L si Ryuk.
2.Lawliet
3.Kira este Light Yagami.
4.
5.L a ajuns foarte bogat de pe urma cazurilor rezolvate si mananca numai dulciuri datorita unei asa zise dependente(''dinte dulce'')
6.Sau cunoscut la ceremonia de absolvire a universitatii.
7.Este servitorul lui L si cel care s-a ocupat de el inca de cand era mic.
8.El nu stia de fapt ca light e kira numai ca a lasat logica deoparte si a inceput sa-l suspecteze prin simplu fapt ca este prea inocent.
9.Mere.
10.Light si-a lasat toate sentimentele deoparte numai ca sa ajunga sa creeze o lume fara crime. Oricine ce ii statea in cale era un inamic pentru el chiar daca ar fi insemnat sa isi omoare propria familie.In concluzie ai putea spune ca light are dubla personalitate chiar daca nu e adevarat.Deci nu l-a vazut ca pe un prieten.

| vampyremisa a răspuns:

Ok...
1. Personajele principale sunt Light si L.
2. Din cate stiu este Lawliet.
3. Kira este Light. L l-a numit asa cand nu stia ca Light este Kira.
4( nu este on intrebare cu acest numar happy )
5. Presupun pentru ca asa vrea el. Poate are dependent nu pot spune exact.
6. Nu mai stiu, dar cred ca atunci cand tatal lui Light a intrat in echipa lui L
7. N-am nici o idee
8. Light a fost prins in capcana: L a facut un experiment din care a iesit ca acest Kira se uita la T.V si a tot redus suspectii pana cand si-a dat seama ca cineva ii spunea Kirei secrete din interiorul echipei, si l-a banuit pe Light.
9. mere.
10. Din punctul meu de vedere aveau o relatie de prietenie timpurie.

| Hyourinmaru a răspuns:

MĂLAI? L are mălai? Nu inteleg, cum adică? laughing rolling on the floor

| AinştainIsBack a răspuns (pentru Hyourinmaru):

Adica bani

| Hyourinmaru a răspuns (pentru AinştainIsBack):

Mălai insemnă bani? thinking Si unde zice ca L e bogat?

| AinştainIsBack a răspuns (pentru Hyourinmaru):

Nu ma uit la acest anime dar credeam ca malai inseamna bani, deoarece in real life asta inseamna.

| Hyourinmaru a răspuns (pentru AinştainIsBack):

A, ok. Habar n-aveam ca se foloseste cuvantul "malai" pentru bani laughing, in argou probabil, nu?