| anonim_4396 a întrebat:

O descriere a animeului diabolik lovers please! Funda!winking

Răspuns Câştigător
| BlackRaven45 a răspuns:

Eroina, Komori Yui, a fost o adoleşcentă normală. În anul ei al doilea de liceu, tatăl ei, un preot, este nevoit să se mute în altă parte din cauza muncii sale. Ca urmare, Yui este forţată să se mute într-un oraş nou şi să ajungă singură la un conac unde i s-a spus că va fi noua ei casă. În timp ce se aproprie de uşa din faţă începe să plouă. Atunci când bate la uşă, nimeni nu răspunde. Când încearcă să bată din nou, uşa se deschide de la sine. Yui intră în conac dar nu vede pe nimeni înăuntru aşa că începe să exploreze împrejurimile şi găseşte un băiat adormit (Ayato) pe canapea. Fiindcă el nu se trezeşte, nu are puls şi e rece ca gheaţa intră în panică. Treptat apar şi alţi 5 băieţi. Yui observă că ceva nu-i în regulă cu ei Ea descoperă mai târziu că ei sunt fraţi dar nu de sânge. Cu toate acestea aceşti tineri nu par a fi prea umani. Mai târziu Yui descoperă că este obligată să locuiască cu 6 vampiri însetaţi de sânge.

Sincer, pe mine nu prea ma fascinat anime-ul ăsta. Adică băieţii se poartă oribil cu ea şi pe tot anime-ul fata e doar o bancă de sânge. Şi fata e proastă...Are şanse să fugă dar proasta rămâne... În fine. Scuze pentru comentariul meu negativ. Tu uită-te şi creează-ţi propria părere. Nu te lua după mine. Poate ţie chiar o să-ţi placă.winking

| anonim_4396 explică (pentru BlackRaven45):

Mersi mult!winking

4 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

E vorba de de o fata Yui care este transferata la o alta scoala (de noapte), din cauza tatalui ei. Yui ajunge sa locuiasca cu 6 frati vampiri. De aici povestea devine din ce in ce mai interesanta, ignorand felul cum se comporta baietii cu ea.

| genifar45 a răspuns:

L-am terminat acum si sincer, acest anime nu e cine știe ce. E interesant doar faptul ca Yui va fi posedata de mama celor trei vampiri. (Cel cu ursuleț, cel cu pălărie și Ayato).În rest e doar pierdere de timp...în tot serialul se întâmplă același lucru...frații i sug sângele lui Yui și ea se uita la ei cum își fac treaba. 0-0

| QueenCoffee a răspuns:

Yui este transferata la o alta scoala (de noapte), din cauza tatalui ei. Yui ajunge sa locuiasca cu 6 frati vampiri. De aici povestea devine din ce in ce mai interesanta, ignorand felul cum se comporta baietii cu ea