| Moi10 a întrebat:

Am niste prieteni care se casatoresc si voiam sa le fac o surpriza la nunta. Acum mai toata lumea face coregrafii sau colaje foto dar voiam ceva mai original. Ei sunt pasionati de cultura japoneza, manga etc. si m-am gandit sa fac un fel de benzi desenate cu povestea lor (cum s-au cunoscut, etc) (mai era si varianta a doua, cateva minute de animatie dar cred ca e mult prea complicat, nu stiu daca mai e suficient timp, nunta e sambata.). Asadar, caut pe cineva care ar putea sa deseneze (eventual animatie, daca se incumeta cineva, daca nu benzi desenate) gen manga/desene animate japoneze. Eu nu ma pricep deloc la desen asa ca nu le pot face dar as descrie tot scenariul, evident. Contra cost, desigur. Daca stiti pe cineva poate le aratati anuntul. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Mangashop.ro

| qMiruq a răspuns:

De ce nu cauti pe google exact imagini cu anime-urile de care ai nevoie, scrii scenariu si le tragi la imprimanta? Sa faci asa o carte draguta, n-ar fi mai rapid si mai usor?

| Moi10 explică (pentru qMiruq):

Da, dar voiam sa fie un pic mai personalizat.Gen sa semene putin cu ei (de exemplu el poarta ochelari) si sa apara in locuri pe care le-au vizitat (de exemplu au fost fost in Japonia), in situatii care ii caracterizeaza. Nu stiu, povestea lor, cum s-au cunoscut, cum a cerut-o in casatorie...de-aia caut pe cineva care chiar se pricepe la desen si ar putea sa faca asta. Multumesc happy

| qMiruq a răspuns (pentru Moi10):

Gen : http://monnac.deviantart.com/art/RE-Alistair-Gallery-Travis-3-212379742

Eu iti doresc multa bafta, dar nu cred ca vei gasi pe nimeni care sa-ti deseneze asa rapid... ca e multa bataie de cap la anime-uri [am experimentat ]. Oricum, multa bafta :)!