| JohnnySilverhand a întrebat:

Salut, as dori niste animeuri gen:HighSchool DVD, ceva mai echi, dar fără violuri, sex sau alte prostii de astea, si animația sa nu fie ca la Dragon Ball Z. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Atack on titan
Code geass
Code geass Boukoku no Akito (sunt mai multe filme care nu au asa mare legatura cu serialul, desi mai apar personaje din primul).
Mie mi-a placut mult designul la code geass, poate o sa iti placa si tie, pe deasupra e foarte interesant, m-a surprins de fiecare data.
No game no life
Full metal panic
Tokyo ghoul
Durarara
Umineko no Naku Koro ni
Ao no exorcist

2 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Animeuri ecchi fara sex sau ceva legat de asta, nu prea sunt...
Incearca Zero no tsukaima sau Sora no otoshimono, astea au varsta recomandata 13+, dar nu sunt asa stralucite la design.
Un anime ecchi cu grafica foarte frumoasa ar fi Shuffle!
To love ru e asemanator cu highschool dxd, dar e...stii tu cum.

| JohnnySilverhand explică (pentru Deleb):

Dar ceva cu grafica faina știi? Sa aibă doar acțiune, dar dacă are multe episoade e și mai bine.

| Deleb a răspuns (pentru JohnnySilverhand):

Atack on titan
Code geass
Code geass Boukoku no Akito (sunt mai multe filme care nu au asa mare legatura cu serialul, desi mai apar personaje din primul).
Mie mi-a placut mult designul la code geass, poate o sa iti placa si tie, pe deasupra e foarte interesant, m-a surprins de fiecare data.
No game no life
Full metal panic
Tokyo ghoul
Durarara
Umineko no Naku Koro ni
Ao no exorcist