| ReedBluee a întrebat:

Cum pot sa-mi fac niste bile rotunde gen bilele de biliard de marimea lor? Funda!happy

Răspuns Câştigător
| Miranda27 a răspuns:

Daca vrei o bila mai slabuta mototoleste niste hartie adun-o ca sa arate ca si o sfera si inveleste-o cu un material la alegere ( hartie creponata, folie de-aluminiu, etc ). Daca vrei o bila mai rezistenta urmeaza urmatorii pasi: 1.Rupe bucati mici de ziare si lasa-le intr-un castron cu apa, o zi.2.Ia bucatile de ziare din apa si fa-le maruntisuri.3.Amesteca maruntisurile cu aracet si modeleaza o forma de sfera.4.Lasa mingea la uscat doua zile pe o suprafata plana.5. Picteaza mingea cu culori de apa(in tub) si fa-i detaliile cu marcarul.
P.S. Mingea nu va sari. Daca o arunci pe pamant nu-ti va veni inapoi.
Funda?