| BirleaIonut a întrebat:

Salut, îmi place sa vizionez animeuri dar din păcate site-ul pe care le vizionam anime kage este închis nu știți din ce motive și când se va redeschide sau ce site vor face.
Mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| AnneMariiie a răspuns:

Nu știi denumiri.

| HighNoon21 a răspuns:

Site-ul e închis din motive de ce țin de regulile drepturilor de autor.

Unul din domeniile noastre a fost confiscat. Nu se cunosc detalii dar e destul de clar că e vorba de o entitate care deține drepturi de copyright asupra multor serii anime întrucât am primit o sesizare oficială pe această temă acum câteva săptămâni.

Există riscul unor consecințe legale, așa încât nu ne putem permite să ne continuăm activitatea. Luăm în calcul o posibilă revenire sub o altă formă, dar nu avem detalii încă.

Din pacate acesta e sfarsitul site-ului. RIP Anime kage

Ocompanie din Japonia a dat un ban wave la toate site-urile de piratare pentru animu-uri si aparent si al nostru a primit. Unlucky