| LostInTheChaos a întrebat:

Salut
O sa apara sezonul 2 din Elfen Lied?

Răspuns Câştigător
| Rosalynne a răspuns:

Salut~
Pai, anime-ul a fost difuzat in perioada 25 iulie 2004-17 octombrie 2004 si a aparut un episod special pe 21 aprilie 2005 (episod pe care nici Dumnezeu nu stie unde sa-l gaseasca... vreau sa-l vaaaaaad;-winking. Manga s-a terminat in data de 25 august 2005.
Ceea ce vreau sa spun este ca povestea s-a terminat acum vreo 14-15 ani (daca e sa ne luam dupa manga), deci nu cred ca avem speranta la un alt sezon.
Asta daca nu li se face mila producatorilor de noi sa ne mai dea un sezon, ceea ce nu cred.
Daca vrei sa afli cum s-a terminat povestea, iti sugerez sa citesti manga. (are 113 capitole)

1 răspuns:
| RorySan a răspuns:

Nu cred.