| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Ma gandeam la ceva la care toti cred ca v-ati gandit pana acum. Acel lucru este, ati facut vreodata o manga? Si daca da o puteti posta? Si daca nu ati facut, la ce v-ati gandit intr-o manga happy.

6 răspunsuri:
| Skinnar a răspuns:

Eu am inceput cu un storyline si schita personajului principal. Povestea este despre un baiat Ax si se baza pe problemele oamenilor (tinerilor)obisnuiti,cum poti ajunge pe calea rea (furturi,batai, droguri) din dorinta de a vrea mai mult si cum cateva secunde iti poate schimba radical viata.
Inca lucrez la ea.
Se incadraza in genul :drama, oameni normali(fara super-puteri), un pic de comedie, psihologie si actiune.

Are un final care va intoarce toata povestea pe dos. Poate o s-o postez intr-o zi.

| neca a răspuns:

N-am facut dar mereu am avut o ideeie in minte

intr-un univers paralel de alnostru
nu mai exsista tari pamintul e impartit pe religie vreau sa zic inloc de america ieste tara evreilor (numam gindit la nume ). in lumea asta lumea e lacoma rasista, mai rau ca in realitate

si un tip incepe o religie noua cu scopu sa uneasca toate religile... si da cam atit m-am gandit

| positivity a răspuns:

Nu am făcut încă, pentru că nu am avut suficient timp liber.
Dar, mă tot gândesc la o poveste interesantă, care ar putea deveni şi film/ manga/ anime/ carte.
Am planuri mari de viitor.
Mă gândeam ca manga pe care sper că o voi putea face cândva, să fie gen shoujo, romance, psihologic, horror.
Da, ai observat că combin horror-ul cu romance-ul.
Vor fi două personaje principale, un băiat care se îndrăgostește de o fată mai mică decât el, şi fata respectivă care ascunde adevărate mistere.
Într-o zi, băiatul o așteaptă după școală pe fată, dar i se întâmplă ceva şi vede numai sânge în faţa lui, oameni morţi, elevi zombie, un adevărat iad.
Crezând că fata respectivă e în pericol intră în școală. Auzea voci sinistre, şi vedea doar umbre. Totul era întuneric.
Auzea paşi îndreptându-se spre el. Crezând că e fata pe care o caută, stă în acel loc, nemișcat. Şi dintr-o dată, apare o femeie demon care îi spune suav "Ţi-a venit clipa morții.". Dar atunci apare fata, cu o bâtă şi îl salvează.
Cam asta va fi principalul.
După asta, băiatul e împreună cu fata, şi află că de fapt liceul lor e un mormânt la fantomelor.
Fiind singurii care știu, încearcă să-i salveze pe ceilalți, luptându-se cu adevărați demoni.
Ce zici, va prinde la public?

| Reiko a răspuns:

Am vreo 5 idei insa doar prima si a doua le-am dezvoltat mai bine. Nu pot sa le scriu aici ca sunt prea mari dar prima este gen actiune, sf, a doua shoujo, romance, comedie, a treia este... putin drama, actiune si nu stiu daca sa zic sau nu sf ca actiunea se petrece in 2030 si apar multe "lucruri" care acum NU exista, deci as putea zice ca e putin sf. Nu am destul talent ca sa fac manga( fanfiction) dar poate o sa public undeva, vreodata, ideile mele.

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Am inceput sa fac o carte, dar apoi am renuntat pentru ca nu aveam materialele necesare.
Era despre 2 frati vitregi orfani de tata, care erau total opusi. Cel mai mic era mereu fericit, popular, sociabil. Cel mare era introvertit, melancolic, retras.
Si s-ar fi intamplat mai multe, daca nu renuntam. Aveam multe idei pentru acel manga

| Miauti a răspuns:

Da am avut o tentativa de manga... a fost doar un proiect... poate anul asta o sa fac un oneshot

http://otakus.darkbb.com/t309-miauti-comunication