| BazyRazwy a întrebat:

Salut tuturor! auziti de ce am nevoie sa creez o manga?

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

De talent, de timp, de motivare, de ambiţie, de bani.
Talent pentru că nimeni nu o să-ţi citească manga dacă grafica e de căcat şi personajele arată zici că-s desenate de un piţigoi de grădiniţă, timp, pentru că durează să desenezi o carte întreagă, mai îţi piere cheful, mai iei pauze, etc. De motivare, ca să nu renunţi "halfway" şi ambiţie să vrei să desenezi mai bine, să creezi şi alte personaje, să mai modifici povestea, în general să vrei să faci ceva mai bun şi mai de calitate.
Iar bani, pentru creioane, pentru gumă, pentru cerneală, pentru markere copic care sunt folosite pentru paginile color în manga, şi restul materialelor în general.
Iar dacă vrei s-o publici, e mai complicat de atât...

5 răspunsuri:
| cooldreams a răspuns:

Iti trebuie imaginatie si, daca vrei sa faci ca ei, cu benzi desenate si d-astea, de putin talent la desen. bafta!

| Dash a răspuns:

Talent...

| Miauti a răspuns:

Cat de cat bun la desen si instrumente (daca ai tableta grafica o poti face pe PC)

| BlackkStarr a răspuns:

Daca vrei sa o desenezi pe foaie ai nevoie pur si simplu de creion si linie si talentwinking! Cauta o imagine cu manga (fata baiat ce vrei tu) si incearca sa desenezi acel personaj fara sa pui foaia pe ecran! nu o sa iti iasa din prima dar incerci de mai multe ori. Asa am facut eu si acum ador sa desenez personaje manga. Iti doresc multa bafta! :X

| MangekyouSharingan a răspuns:

Cee?! laughing lui ii spuneti ce sa faca si mie imi spuneti sa nu fac manga phbbbbt ce e asta laughing))