| RoryM a întrebat:

Stie cineva cateva anime gen acestei liste:
-Swort art online
-guilyti crown
-ao haru ride
-angel beats
-miray nikki
-tokyo ghoul
-tokyo ravens
-highschool dxd
-vampire knight
-O NO EXORCIST
-INUYASHA
-kamigami no asobi
-sukitte li na eu
-brothers conflict
-hiiro no kakero
ichiban ushiro no daimaou
-shuflle
-myself yourself
-kyoshiro to towa no sora
-seikoku no dradonar
-dragon crisis

mersi
FUNDA
mersi oricum
sterge mesajul

2 răspunsuri:
| Aggares a răspuns:

îţi recomand : ''Nu ştiu cum să mă exprim, oricum sper să înţelegi ''

Accel World (Este o lumea a jocurilor in care totul pare sa fie real ).
Arcana Famigliana (Fiecare are o carte speciala de joc " care fiecare dintre acceasta carte de joc are cate o putere "
Shakugan no shana (Este vorba despre o fata pe nume Shana, care intalneste un baiat pe nume Yuji... povestea o sa o afli pe parcus.; d

Makai Oujibig grinevils and Realist )Este vorba despre un baiat care pare sa fie un fel de ''rege'' al demonilor.

Hamatora the animation (Este vorba despre copii care au super'puteri )

D-Gray Man (Este vorba despre un baiat care a fost blestemat de tatal sau mort in timp ce vroia sa il reinvie si misiunea lui abia incepe ca exorcist)

Full MetalAlchemist :BrotherHood (Este vorba despre 2 fratii care intr-o buna zi au ramas orfani, intr-o zi ei incearca sa isi reinvie mama cu ajutorul ''alchimiei'' dar in loc sa isi reinvie mama, fratele mai mare isi pierde mana dreapta si piciorul stang, iar fratele mai mic isi pierde corpul dar fratele lui mai mare reuseste sa ii prinda sufletul fratelui sau de o armura cu ajutorului unu'i semn facut din sange, eh o sa intelegi tu... pe parcus are 65 de episoade sau cam asa ceva, bla bla

Oricum încearcă să le vezi, desigur, dacă nu le'ai vazut deja. ^_^

| punktum a răspuns:

Sunt foarte multe categorii diferite.
Dar pot recomanda doar trei:
1.Zankyou no Terror ( ne spune povestea a doi liceeni, care au avut o viata mai naobisnuita)
2.Death Note (imi place acest anime pentru ca ne pune o intrebare: tu ce ai face daca ai putea omora pe oricine scriindui doar numele, fara sa fi prins?)
3. D. Gray-man ( se desfasoara intro lume destul de steampunk, in anii 1800 si ceva, dar intriga este buna)