| BlackAngel112 a întrebat:

Stie cineva cum pot colora la paint tool sai o poza? Eu stiu dar as vrea sa iasa cam asa http://www.facebook.com/alexandradenisa.brumar Da in jos pentru a vedea poza cu fata anime...e luata de la cineva care a editato

3 răspunsuri:
| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Hmm, pai trebuie sa desenezi pe o foaie, sa o scanezi (eident ca desenezi cu creionul), si lasa programele astea tampite ca nu te ajuta deloc. Deoarece nu o sa iti iasa cum vrei tu. Mai intai fa desenul pe o foaie, scaneaza-l (daca nu ai scanner du-te la un xerox, undeva) si dupa modifica-l prin photoshop.

| Ikaross a răspuns:

Sincer sa fiu Paint Tool SAI este un program desatul de complex, pana in momentulde fata tot nu prea ii dau de cap...

Ce ar trebui tu ar fi sa faci o schita pe o foaie, poate dupa un portret sau dupa propria-ti imaginatie, apoi cu ajutorul unui aparat fot, incearca sa-l fotografiezi cat mai lizibil, deoarece acea va fi doar schita, apoi eu iti recomand sa urmaresti tutorialele.
O parte din ele le poti gasi sub forma de imagini pe DeviantArt sau pe youtube pentru video-uri.

In orice caz iti trebuie mult talent si eu iti recomand sa folosesti o tableta grafica.

Succes ^^:d

| BlackAngel112 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuro!

Întrebări recente