| Cristian2003 a întrebat:

Tehnica dezmembrare atomica dezintegreaza pentru ca are ceva special ce o face sa dezintegreze sau pur si simplu explozia cauzata de ea dezintegreaza ca orice alta explozie? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Deriol a răspuns:

Cum a zis cineva mai sus tehnica este compusa din trei elemente: foc, vant si pamant, ei bine sa-ti explic. Avand trei elemente rezulta ca tehnica este foarte avansata: pamantul sfarama, focul arde iar vantul sfasie deci toate aceste proprietati combinate fac astfel incat dezintegreaza oricesi distruge la nivel celular, similara cu Karura C4 a lui Deidara dar diferenta este ca la tehnica lui deidara se trimit explozibili mici de marimea unui microb in corpul inamicului si distruge tesuturile la nivel celular, dezmembrarea atomica este mai avansata deoarece se executa mult mai rapid.

1 răspuns:
| bcalex96 a răspuns:

Salut in narutopedia spune ca tehnica aia foloseste 3 elemente pamant foc si vant, se zice ca ii poate controla dimensiunea si poate distrude Sussanoo lui Madara cu usurinta, cred ca combinatiile alea de elemente e cauza.