| TheShade a întrebat:

Trei oameni stateau la coada la poarta Raiului.Vine primul. Sf Petru il intreaba:
-Ca sa intri in Rai trebuie sa raspunzi la o intrebare
-Spuneti!
-De cate ori ti-ai inselat nevasta?
-Domne' sunt la judecata de apoi si nu pot sa mint. O singura data mi-am inselat nevasta.
-Bine daca numai o data atunci sus pe norisor si du-te-n Rai! vine al doilea tremurand...
-Aooleu!
-Ce?
-Eu mi-am inselat nevasta de mai multe ori!
-Pai si-ti pare rau?
-Vhaai! Ma caiesc!
-Bine daca zici ca te si caiesti, hai sus pe norisor si du-te-n Rai! vine si al treilea batandu-se cu Sf Petru pe burta:
-Ce-ai ma?
-Ba Sf Petre! Eu iti spun drept: nu mi-am inselat nevasta niciodata!
-Maarsss in Iad nesuferitule!
-Vaaai S-a terminat dreptatea pe pamant? Ala care si-a inselat nevasta o data, il trimiti in Rai, ala care de mai multe ori si-a inselat-o si-l trimiti tot in Rai si eu care nu mi-am inselat nevasta niciodata ma trimiti in Iad?
-Ba, n-ai inteles! Aici iertam pacatele, nu prostia

1 răspuns:
| Yummi a răspuns:

Foarte tarerolling on the floor