| Mindfulness a întrebat:

1. Voi ce defecte aveți? Dar calități?
2. Va considerați normali sau ciudați? 3. Că va place cel mai mult la voi? Ce va displace?
4. Aveți prieteni? Nu aveți? Mai credeți în prietenii?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Tu vorbești prea mult cu oamenii, pentru cineva căruia nu îi plac oamenii.
Ador emo, e tinerețea mea. Și btw, lumea mai glumește.Dar mi-am făcut de-a lungul vieții și scenarii din astea.Dar mă schimb destul de repede.

49 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns (pentru Mindfulness):

Păi atunci îți doresc să fii mereu înconjurat de oameni.Ca să te enervez, dacă asta intenționai să îmi faci mie.

| Mindfulness explică (pentru J0B0MAT):

Deci ești și psihopat pe lângă ce că ești sinucigaș laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru Mindfulness):

Că doresc răul celor care îmi vor/fac răul? Dar ăsta nu e cel mai rău lucru pe care îl fac/l-am făcut.
Uită-te la Suicide Room, dacă nu ai văzut, apropo de sinucigași.

| Mindfulness explică (pentru J0B0MAT):

Tu ești prea deștept să nu ai prieteni! E ceva la tine la psihicul tau de alegi sa fii așa ciudat! De la etajul 10 nu cred că dai greș.
O sa ma uit.
Tu pari genul emo, ai asa un aer de ăla.

| MistarGoGu a răspuns:

Schim des mașinile și telefoanele! Noroc ca le decontez pe firma! # defect
Cei mai buni prieteni 2 Rottweileri! Nu înjură, mint, bârfesc sau comentează aiurea!

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Schimb... scuze
14 mașini în 12 ani de stat prin U.E
20 telefoane cam în aceeasi perioada

| Mindfulness explică (pentru MistarGoGu):

Am avut și eu problema asta cu schimbatul telefoanelor, am scăpat de problema asta din cauza jocurilor de noroc, și de alea am scăpat, dar greu de tot și după 3 ani.
Ești un tip norocos daca ai prieteni așa buni, eu ii am dar in vise! Majoritatea mi-au făcut rău!

| MistarGoGu a răspuns (pentru Mindfulness):

O fac de " utilitate "! Trebuie sa bag ceva în contabilitate sa mai scad din contribuții! Nu foarte scumpe! Iar mașini ultimele 4 au fost hibride *( PHEV ) cu taxe mici! Mitsubishi & Honda!
Boala grava cu jocurile!
Bine ca m-a ferit Dumnezeu de fumat, droguri & jocuri!
La pariuri bag 70 -100 € / luna dar scot cam triplu depinde de jocuri și cote!
De băut rar câte un coniac bun. *( Courvoisier ) 140 -200 € sticla și tavaleala cu o " dama " la așternut!

| ALM2000RO a răspuns:

1. Leneș, depresiv, anxios, fricos, emotiv, timid, pămpălău, băbălău, antisocial, asocial, sălbatic, retras, introvertit, nedescurcăreț, fără spirit de inițiativă, naiv, mizantrop - defecte
Sincer, loial, de bună credință în orice fac, ambițios, nebârfitor, știu păstra secrete (nu dau din casă), consecvent, conștiincios, sârguincios, cuminte, cinstit, generos, serios, responsabil, punctual, determinat, pasionat de ceea ce fac (pun suflet când fac ceva), credincios - calități
2. Mă consider ciudat, niciodată nu m-am perceput ca fiind normal.
3. Cel mai mult îmi place că m-am născut AroAce și că n-am treabă cu relațiile, dragostea, sexul, iubirea etc., că nu am suferințe și frustrări și nici bătăi de cap sau complicații și dezamăgiri fiind forever alone.
Cel mai mult îmi displace că m-am lăsat de facultate și că am devenit tot mai leneș și depresiv + am dezvoltat și anxietate socială, de care mă îngrozesc la gândul că ar putea să devină agorafobie într-o zi.
4. Nu mai am prieteni și nici nu mai cred în prietenii, nici în oameni în general nu mai cred deloc, iar aici ar fi foarte multe de spus (dar m-aș abate de la subiectul postării).

| ALM2000RO a răspuns (pentru ALM2000RO):

La defecte aș mai adăuga slab de înger, credul, fără abilități sociale sau practice, tipicar și dezordonat/dezorganizat. La calități nu știu ce să mai adaug. Dacă mai îmi vin în minte pe parcurs, mai adaug la oricare din categorii. laughing

| FreddieM a răspuns:

1. Probabil am destule în ambele situații, ceilalți le observa mai bine ca mine. Dar pana acum nu am avut reproșuri.
2. Atâta timp cât nu aduci daune cuiva, tot ce faci cu și asupra persoanei tale, e,, normal''
3. Cred ca determinarea de a începe noi lucruri.
. Incapacitatea de a le termina.
4.Nu am câți mi-aș dori. Cred în prietenie, altfel nu m-aș asocia cu ei.
Cheers

| LisaJulie a răspuns:

Sunt cam rea, nu prea apreciez de multe ori ce mi se oferă și ma plâng des! Calitatea ar fi ca știu sa ascult un om și sa nu îl întrerup și sa îl consolez când vorbește de probleme lui! Îmi place faptul ca eu sunt o persoana relaxata și nu ma îngrijorez prea mult, nu îmi prea pasa de ce zic alții, îmi displace ca nu sunt mai altruista și mai buna.Am prieten cu care țin legătură în fiecare zi dar doar câțiva imi sunt foarte apropiați. Am avut prieteni de mici dar s-a întâmplat în gimnaziu si scoala primara momente când aproape nimeni nu imi era alături! Da, eu încă cred in prieteni dar consider ca prietenii trebuie mai întâi testați pentru ca să se știe cine sunt prieteni adevărați și cine nu

| RAY a răspuns:

Am adhd combinat, concerta acopera cam 70% din simpome, dar efectul dureaza 12 ore si vine si cu alte efecte

Neatenție (dificultate de concentrare și de concentrare)
Principalele semne de neatenție sunt:

având o durată scurtă de atenție și fiind ușor distras
a face greșeli nepăsătoare – de exemplu, la temele școlare
arătând uituc sau pierzând lucruri
fiind incapabil să se țină de sarcini care sunt obositoare sau care necesită timp
părând a fi incapabil să asculte sau să execute instrucțiuni
activitate sau sarcină în continuă schimbare
având dificultăți în organizarea sarcinilor
Hiperactivitate și impulsivitate
Principalele semne de hiperactivitate și impulsivitate sunt:

neputând sta nemișcat, mai ales într-un mediu calm sau liniștit
agitandu-se constant
fiind incapabil să se concentreze asupra sarcinilor
mișcare fizică excesivă
vorbirea excesivă
neputând să-și aștepte rândul
acţionând fără să se gândească
întreruperea conversațiilor
puțin sau deloc un sentiment de pericol
nepăsare și lipsă de atenție la detalii
incepand continuu sarcini noi inainte de a le termina pe cele vechi
abilități organizatorice slabe
incapacitatea de a se concentra sau de a stabili priorități
pierderea sau deplasarea în mod continuu a lucrurilor
uitare
neliniște și nervozitate
dificultăți de a păstra tăcerea și de a vorbi pe rând
scotând răspunsuri și adesea întrerupându-i pe alții
schimbări de dispoziție, iritabilitate și temperament rapid
incapacitatea de a face față stresului
nerăbdare extremă
asumarea de riscuri în activități, adesea cu puțină atenție sau deloc pentru siguranța personală sau siguranța celorlalți – de exemplu, conducerea periculoasă
Condiții înrudite la adulții cu ADHD
Ca și în cazul ADHD la copii și adolescenți, ADHD la adulți poate apărea alături de mai multe probleme sau afecțiuni conexe.

Una dintre cele mai frecvente este depresia. Alte condiții pe care adulții le pot avea alături de ADHD includ:

tulburări de personalitate – condiții în care un individ diferă semnificativ de persoana obișnuită în ceea ce privește modul în care gândește, percepe, simte sau se relaționează cu ceilalți
tulburare bipolară – o afecțiune care vă afectează starea de spirit, care poate varia de la o extremă la alta
tulburare obsesiv-compulsivă (TOC) – o afecțiune care provoacă gânduri obsesive și comportament compulsiv

| Mindfulness explică (pentru RAY):

Oare că ai probleme de natura psihica, din cauza asta oare nu te plac fetele din Tm? Sau din cauza fizicului? Eu am văzut băieți mult mai grași decât tine cu fete faine in Timișoara și nu doar, și în străinătate! De ce crezi că nu te plac fetele? Pai foarte multi care au anxietate cronica au și TOC sau sindrom obsesiv compulsiv! Și în anxietate cronica unii au ce ai tu din ADHD!
Eu nu înțeleg de ce dai vina pe fizicul tau? Sau oare nu te plac fetele că ești Neamț? Fetele din Timișoara și mie mi se par cam arogante!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

1. Prea mult suflet
2.Din exterior nu par normală.
3. Empatia/Calmul
4. Nu am și nu mai cred.

| Mindfulness explică (pentru ALM2000RO):

Cum reziști așa fără să nu îți pui capăt?

| ALM2000RO a răspuns (pentru Mindfulness):

Păi am avut două tentative de suicid anul trecut: una prin supradoză de medicamente, cealaltă prin inaniție, ambele au dat greș și am ajuns de două ori internat la spital + la psihiatrie plus mi s-a schimbat tratamentul și mi s-a dat pensie de handicap cu grad de încadrare grav (ultimul, înainte de acesta fiind ușor, mediu și accentuat). Și acum mai am gânduri suicidare în mod constant, dar n-am mai încercat să pun nimic în practică. Am reușit să slăbesc făcând fasting (o masă pe zi), am slăbit chiar foarte mult și parcă am mai multă energie pentru ce fac în casă zi de zi (citesc, stau pe gaming și văd filme și seriale pe Netflix, Disney Plus și Max), că afară nu mai ies din cauza anxietății. Sunt mulțumit că iau pensia, e o sumă frumușică, e 3100 lei majorată recent, când mi-au dat-o era doar 2500.

| Mindfulness explică (pentru ALM2000RO):

Ești mai șmecher decat orice om sănătos care lucrează pe minim pe economie laughing primești bines de tot!
Da ce anxietate ai de nu poți să iesi? Agorafobie? De cat timp nu ai mai ieșit?

| ALM2000RO a răspuns (pentru Mindfulness):

Nu știu dacă am agorafobie, că n-am mai interacționat cu alți oameni în afară de ai mei și de psiholoaga mea (fac terapia online) de 2 ani jumate. Ies afară să mă plimb noaptea, când e întuneric și nu mai e nimeni, mă plimb pe aici pe la periferia orașului cu un baston metalic în mână în caz că e vreun câine vagabond agresiv. Dar pe timpul zilei nu am mai ieșit din casă din februarie 2022, din ziua de 9 mai exact. Nu m-a mai atins lumina soarelui și nici nu m-a mai văzut nimeni de atunci cred (și sper). Îmi permit să ies noaptea fiindcă am și insomnie cruntă și dorm puțin și destul de prost, adorm înspre dimineață și mă trezesc după-amiază sau chiar după-masa uneori.