| anonim_4396 a întrebat:

A afirma despre o persoana ca vorbeste prostii este ca si cum l-ai cataloga drept prost?

Răspuns Câştigător
| TooNight a răspuns:

Multumesc la fel! happy

15 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Nu! ni se intampla cateodata sa fim pe langa un subiect si interlocutorului sa i se para ca vorbim prosti, dar fiindca ni se spune nu inseamna ca ne-a facut prosti!

| miki13 a răspuns:

Nu,a vorbi prosti inseamna sa vorbesti ce nu trebuie, iar prost ca acea persoana este proasta.

| Delicacy a răspuns:

Nu,este pur şi simplu o afirmaţie acidă sau ludică, uneori.Personaliatea unui om nu se defineşte dintr-o simplă afirmaţie.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu!
O zi buna!

| anonim_4396 explică (pentru Anonima264):

Ha thinking thinking

| TooNight a răspuns:

Nu,a vorbi prostii inseamna mai multe lucruri,de exemplu:
-Se refera la jigniri(a injura)
-Se refera la a vorbii prostii(tampenii) copilaresti etc.
Si nu are legatura cu prostia omeneasca, dar daca vorbeste mult, prost si fara rost, da, poate fi catalogat drept prost.
Funda?

| anonim_4396 explică (pentru TooNight):

Breeeee, ai 61 de funde, unde o mai pui si p'asta? laughing

| TooNight a răspuns (pentru anonim_4396):

O inghesui pe-acolo laughing)
N-am atatea, altii au peste 1000...eu is micutalaughing

| anonim_4396 explică (pentru TooNight):

Altii nu au nici pe jumatate decat tine tongue nu funditele conteaza, conteaza ajutorul care il dai si punctele, asa daca doresti sa ajungi "hecsperta" laughing

| TooNight a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect!laughing

| anonim_4396 explică (pentru TooNight):

Mult succes!

| TooNight a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc la fel! happy

| Oana65 a răspuns:

Nu neaparat, daca nu stim ceva putem spune si prostii, dar uneori eu folosesc afirmatia " nu judeci " pentru a jicni pe cineva!

| Larysu a răspuns:

Nu neaparat. Sunt unele persoane care pe unele lucruri gandesc destul de bine dar se intampla ca sa aiba o gura bogata si sa spuna si lucruri pe care nu trebuie spuse.