nony
| nony a întrebat:

¨A ajunge la inima cuiva este o arta. A iesi este o capodopera¨

Adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A intra in inima cuiva este o arta... a ramane este o capodopera! Te superi ca am schimbat sensul? Asa cred eu cu tarie!

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ardnaxur1961 asa e, mai rau e cind nici nu incerci sa inchizi usa elegant si in momentul in care i-o trintesti in nas, ii prinzi si degetele in usa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ardnaxur1961 -in momentul in care o persoana reuseste sa intre in sufletul alteia, atunci cealalta persoana investeste foarte mult in acea relatie. ce investeste?
investeste, dragoste, sentimente, iubire.nu poti dupa aceea sa-i spui ca totul s-a terminat, oricat de frumos ai sa o spui.chiar daca cealalta persoana va fi de acord cu faptul ca relatia s-a terminat, totusi, ramane o rana destul de adanca in sufletul ei. ceeqa ce afirma nony, este ca trebuie sa minti frumos.nu asta este ideea intr-o relatie, sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony-cred ca nu avem aceeasi definitie pentru relatie, oricare ar fi ea, si asta pentru ca in acea relatie se investeste in primul rand sentimente. daca nu sunt sentimente, atunci nu o mai putem numi relatie, ci simplu, amicitie.chiar si generalizand.si un prieten adevarat pune suflet intr-o relatie.cum ai putea tu apoi sa-i spui ca a avut incredere in tine, a crezut in tine pana in ultima clipa iar tu? ca sa iesi dintr-o astfel de relatie, trebuie sa minti frumos, aici este capodopera de care vorbesti tu.imi pare rau, eu nu fac asa.prefer sa-mi aleg prietenii care consider ca mai tarziu nu vor cauta ''capodopere'' sa rupa relatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony-pai daca se raceste in timp relatia, unde mai vezi tu ''capodopera'' de a rupe si ceea ce ''n-a mai ramas''? acea relatie se stinge de la sine, si nu mai este nevoie decat sa-l intrebi daca doreste sa ramaneti prieteni sau nu. unde vezi tu ''capodopera'' de a iesi dintr-o relatie pe care nimeni nu o mai vrea?
si intrebi cum? pai nimic mai simplu, odata ce s-a racit, tu ce mai vrei sa faci? intreab-o daca doreste sa ramaneti prieteni si atat, ca altceva...nici vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci, nu iti ramane decat sa fii destul de abil si sa o faci sa inteleaga ca dragoste cu sila nu se poate.nu este nevoie nici sa minti frumos, insa nici de capodopere, este nevoie doar de putina comunicare.banuiesc ca tocmai asta a lipsit relatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si totusi nu cred ca nu ati facut-o toti. Adica sa minti pentru a iesi frumos. Dar sa fiu eu singurul care o recunoaste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, usa se inchide si trintita si daca e vorba de dragoste, cu cit iubesti mai mult, cu atit bufnitura iti suna mai tare in timpane.