nony
| nony a întrebat:

¨A ajunge la inima cuiva este o arta. A iesi este o capodopera¨

Adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A intra in inima cuiva este o arta... a ramane este o capodopera! Te superi ca am schimbat sensul? Asa cred eu cu tarie!

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony-pai daca se raceste in timp relatia, unde mai vezi tu ''capodopera'' de a rupe si ceea ce ''n-a mai ramas''? acea relatie se stinge de la sine, si nu mai este nevoie decat sa-l intrebi daca doreste sa ramaneti prieteni sau nu. unde vezi tu ''capodopera'' de a iesi dintr-o relatie pe care nimeni nu o mai vrea?
si intrebi cum? pai nimic mai simplu, odata ce s-a racit, tu ce mai vrei sa faci? intreab-o daca doreste sa ramaneti prieteni si atat, ca altceva...nici vorba.

nony
| nony explică:

Relatia se raceste doar din partea mea.nu si din a eiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci, nu iti ramane decat sa fii destul de abil si sa o faci sa inteleaga ca dragoste cu sila nu se poate.nu este nevoie nici sa minti frumos, insa nici de capodopere, este nevoie doar de putina comunicare.banuiesc ca tocmai asta a lipsit relatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si totusi nu cred ca nu ati facut-o toti. Adica sa minti pentru a iesi frumos. Dar sa fiu eu singurul care o recunoaste?

| yuli10 a răspuns:

Neadevarat, poate vreo capodopera haotica...
daca reusesti sa iesi, inseamna ca nu ai fost niciodata intrat cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, usa se inchide si trintita si daca e vorba de dragoste, cu cit iubesti mai mult, cu atit bufnitura iti suna mai tare in timpane.