| RAY a întrebat:

A asculta despre criticile care ti se aduc de la altii, este un pas important in dezvoltarea personalitatii?

Răspuns Câştigător
| FruttiFresh300 a răspuns:

Depinde din partea cui vin. Dacă persoana de la care vin criticile, te cunoaște de mai mult timp, probabil ca e critica constructiva ceea ce te poate ajuta în dezvoltarea personala, pentru ca vei cauta sa schimbi lucrurile reproșate.
Daca criticile vin din partea unor persoane care nu te cunosc, de cele mai multe ori e bine sa analizezi tu și sa te gândești dacă au sau nu dreptate și eventual sa ceri o a 2a părere cuiva care te și cunoaște.

| Drimmero a răspuns (pentru FruttiFresh300):

Si a treia parte, daca criticile vin de la frustrati, cel mai bine e sa nu te intereseze, le dai cu praf de mers.

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru Drimmero):

Din mers*, frustratule!

| Drimmero a răspuns (pentru FruttiFresh300):

Nu stiu cum de n-ai auzit de expresia ' praf de mers', dar e cam grav sa corectezi ceva corect.

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru Drimmero):

Of, arogantule, dacă nu erai tu, nu aflam happy

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cred ca tocmai ti-a raspuns, Daca criticile vin din partea unor persoane care nu te cunosc, de cele mai multe ori e bine sa analizezi tu și sa te gândești dacă au sau nu dreptate și eventual sa ceri o a 2a părere cuiva care te și cunoaște, are dreptate man

| Drimmero a răspuns (pentru FruttiFresh300):

Nu sunt arogant, dar ma bucur ca am reusit sa ajut pe cineva.

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru Drimmero):

Pe mine cu siguranță nu

| Drimmero a răspuns (pentru FruttiFresh300):

Faptul ca esti un caz izolat e una, dar nu inseamna ca nu pot ajuta, ca fapt divers/

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Uneori.
Daca ti se aduc de catre persoane dragi ce iti vor binele chiar daca te vei supara pe moment pe parcurs dupa ce le vei rumega bine pot sa iti schimbe viata chiar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca este "superior" intr-un fel sau altul, in legatura cu critica care ti-o face. De multe ori credem ca oamenii, criticã sunt aroganti, dar de fapt unii sunt mult mai realizati, deci da dar trebuie sa-ti dai seama dacã e ceva la bazã care sa te ajute in DP, nu vorbe in vánd.

| Mirris a răspuns:

Eu consider ca da