| geoiulia a întrebat:

Acelasi baiat care imi place la nebunie acum imi cam da batai de cap! De cate ori il vad, ma emotionez, si las capul in pamant, apropo i-am spus ca il plac, evident pe mess, nu aveam curajul sa ii spun in fatalaughing. Asa azi in liceu mi-a zis buna.Prima data cand ma saluta:*. Un gest atat de nesemnificativ care pentru mine a contat enorm! Si urcam scarile, cand ii zice un coleg de-al lui,"Uite'o pe prietena ta, la care el a zambit"laughing. Il plac asa tare insa el nu simpatizeaza nici o fata, asa spune el.Cum sa ma bag in seama, cum sa ii transmit din priviri ca il plac, ca incep sa ma indragostesc cu adevarat.crying?

2 răspunsuri:
| Vara200 a răspuns:

Pai in primul rand mai saluta-l si tu,zambeste-i, pune-i pe prietenii lui sau ai tai sa afle daca si el te place sau mai fa-te ca nu-l vezi si izbestete in el si ii spui scuza-ma si vezi ce spune, sincer eu asa am facut sa ma observe un baiat si a functionat laughing! Bafta!:*

| robertpaul a răspuns:

Abordeaza-l subtil:ca ai nevoie sa te ajute la vreo tema,sa muti ceva, sa iti aduca ceva anume, ca ai nevoie de ajutor la diverse lucruri etc.Incearca sa nu se vada, ca esti terminata dupa el, pentru ca va considera ca esti usuratica.Aranjeaza-te dar nu strident, la fel si cu machiajul-daca il folosesti.Baieti in general observa cand o fata isi trece mana prin par, isi da capul intr-o parte, isi musca usor buza de jos.Esti femeie si trebuie sa-ti dai seama, ca fiecare miscare a trupului, gest este urmarit de 100 de perechi de ochi, dar nu observi.))))