| piscot a întrebat:

Acum 2 luni mi a murit catelul...acum cineva are de vanzare un catel care seamana perfect cu cel pe care l am vazut.Nu stiu ce sa fac...sa l iau sau sa nu l iau, avand in vedere ca eu lucrez de la 8 dim la 5 dupa masa si sora mea are facultate? oare l as chinui? sfatuiti ma si pe mine...va rog.

12 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Nu neaparat ca l-ai chinui, ca s-ar putea invata cu programul tau.Problema este ca la inceput un catelus trebuie ingrijit! Trebuie sa ai timp de el, sa-l inveti unde sa-si faca nevoile, sa-l duci la vaccinat, si plus ca primele 2-3 luni dupa ce ii faci unul de vaccine nu are voie afara...
Tu trebuie sa iti dai seama daca te poti ocupa de el sau nu.

| powergirl a răspuns:

Cum te-ai descurcat cu celalalt asa te vei descurca si cu asta daca a murit din cauza foamei nu mai iti lua nu merita sa ii chinuiesti dar daca are alte motive din care cauze a murit atunci incearca sa il iubesti cum l-ai iubit si pe celalat merita iti zic eu barfa papa

| lora_9285 a răspuns:

Daca sunteti ocupati toti mai tot timpul atunci, nu cred ca are rost sa il cumperi.Chiar daca este animal, are si el nevoie de plimbari si afectiune. Gandeste-te la celalalt care la-i avut. De ce a murit? Oare nu a fost neglijat?

| piscot explică:

Nu a murit de foamehappy... s a imbolnavit si jur ca am facut tot ce s a putut face pentru el.sadsi mi lipseste enorm de mult... dar nici nu as vrea sa l inlocuiesc...simt ca l as tradasad nu stiu ce o sa fac...

| piscot explică:

Nu l a negljat nimeni lora crede ma, facut insuficienta renala,... diferenta intre cei doi e ca cel care mi a murit avea 11 ani si il aveam din scoala generala si la 11 ani ai lui avea tabieturile lui, era deja invatat cu mancarea, sa si faca nevoile afara...stia sa zgarie usa cand avea nevoie afara...

| lora_9285 a răspuns:

@piscot, daca asa sta treaba atunci, hotareste-te sa il aduci acasa si pe acesta. Mai ales ca seamana cu celalalt. Iubeste-l si sa ai grija de el! Cred ca vei fi un stapan bun happy

| piscot explică:

Sper sa iau o decizie corecta pana maine cand ma intalnesc cu cel care are catelul...nu va imaginati cat de greu este, mi e atat de dor de el... o sa va anunt si pe voiwinking

| juniper a răspuns:

Puii trebuie invatati de mici si dresati cum trebuie, daca un caine e lasat mereu singur acesta va deveni agresiv si violent pentru a atrage atentia, are nevoie de iubire inca de cand e pui si obisnuieste-l cu programul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai piscoate mai? celalalt catel... a ...murit tot de singuratate? lasa-l langa mamica lui in cazul asta. daca nu ai timp.

| piscot explică:

Doamne ce idei va mai vin... a murit de singuratate.citeste de ce a murit si apoi vorbeste jupiter. A murit pentru ca era bolnav, avea insuficienta renala si tot ce a tinut de mine am facut pentru el, s a facut pentru el tot ce s a putut face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai timp de el, nu iti lua.Catelusii au nevoie de multa atentie si iubire.Eu zic sa te mai gandesti!

| piscot explică:

Nu jupiter...am scris gresit, raspunsul era pentru tepes!