| DeeaDiDi123 a întrebat:

-Acum cu atâtea aplicații prin care trimitem mesaje sub formă de text, ați mai trimis sms-uri?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, mai trimit si SMS-uri, pentru internetul nu merge chiar peste tot, in schimb reteaua mobila are acoperire spre 100%.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, am trimis. Și trimit.

| gemeni6226 a răspuns:

Dahappyam raspuns la cei pe care i-am pus pe ignor pe watsap asa sau obisnuim cu o prietena sa ne trmitem sms de sarbatori si zi de nastere ca ea nu are Facebook ca nu ii place, si imi mai trimite sms unul caruia nu-i place watsapul si mai primesc sms uri oficiale gen sold pe card sau alerta de covid sau vreme rea sau factura Digi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Am mai trimis câteva, dar mai rar.

| CIaudiu a răspuns:

Nu. E mai vanatajos prin internet. N-ai limite, n-ai taxe, poti vedea daca destinatarul ti-a citit mesajul sau daca doar l-a primit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da. De exemplu, nu pot stii daca persoana careia vreau sa-i trimit un mesaj are datele mobile pornite sau Wi-Fi-ul si nu stiu cat de repede va primi si vedea mesajul, asa ca prefer sa trimit un sms cu certitudinea ca-l va primi instant si il va vedea.

| Jus7t a răspuns:

Rar.

| Strwberrs a răspuns:

Nu. Nu am mai trimis. happy Cu cate facilitati ne trateaza WhatsApp-ul, Messenger-ul etc nu mai am nevoie de aplicatii prin care sa trimit sms-uri. big grin
Insa am mai trimis sms-uri ca sa inscriu coduri si sa le trimit pentru a catiga diverse produse sau atunci cand imi fac cont pe un social media primesc sms-uri dar nu le raspund. Te pup, paa! happy

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Hey! Bună întrebare big grin. Da, am mai trimis sms-uri, în general persoanelor din familie. Iar pe aplicații, e alta treabă big grin acolo discut cu persoanele cu care nu trebuie sa afle familia ca discut laughing. Folosesc aplicații precum : whatsapp, signal și threema. Dar rămâne secret, da? laughing

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Da, dar mai rar.