| Mindfulness a întrebat:

Acum dacă îți pui interdictie la un cazinou automat ai interdicție la toate? Adică dacă ți-ai pus la Casa Pariurilor ai autoexcludere și la SuperBet, și la restul?
Asa-i că trebuie să fii idiot ca sa joci la păcănele? Mai ales daca nu ești deloc bogat?
Oricum cat am jucat am sesizat că la jocul Shining Crown nu mai dădeau sub nici o forma șeptarii! Câștigai in plus câteodată 200-350 de lei, poate mai mergeai încă odată și mai câștigai 200 de lei apoi pierdeai ce ai câștigat plus ce aveai la tine, daca aveai la tine 5000 de lei pe toți îi pierdeai! Așa se întâmplă la nesfârșit daca te duceai des acolo câștigai puțin,iar câștigai puțin apoi pierdeai totul,și septarii daca ți dădea acel câștig îl băgai la loc! Te manevrează psihologic nu știu,te face sa crezi că ești indestructibil până te nenorocește complet! Apoi după ce vin pierderile nu prea mai îți revi! Ramai cu frustrari că nu mai pot recupera niciodată banii aia și îți dai seama că trebuie să te resemnezi și să nu mai joci niciodată!
Când ai pierdut mult și ești frustrat asa-i că resemnarea e cea mai buna? Și renunțarea definitiv la jocurile astea de rahat!? Eu mi-am pus interdictie peste tot,nu mai pot sa joc la pscanele,la unele mi s-a pus autoexcludere fara sa fac eu vreo cerere,e tare ciudat, dar mă bucur că am scăpat de acest chin, acest chin 3 ani mi-a distrus viața în continuu! Și, datorita unui prieten,care și ăla la rândul lui s-a luat după un alt prieten ce era mega dependent, sadic cu jocurile de noroc! Vad că e greu de tot sa te lași de ele, dar sănătatea mentală și liniștea și plictiseala asta mare fara ele parca e un fel de resetare!
Voi puteți să vă lăsați de ele? Cu ce le-ați schimbat sa va ofere măcar pe un sfert acea adrenalina?

Răspuns Câştigător
| 1onur a răspuns:

Să dea Dumnezeu sa fiu călcat de mașină dacă voi pune un cent aparatele astea cazinourile si pariurile sportive nu am jucat la așa ceva Niciodată în viața mea. Fiindcă știu cum poate ajunge un om de la așa ceva.

Da trebuie săte resemnezei de la pariuri sportive, cazinourile, și toate astea o sa rămâi fată familiei, fără soție, fără sănătate, fără copii fără viață astea sunt menite săne distrugă frate nu sa ne facă bine.

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

O femeie îmi trebuie, dar fara bani nu te baga in seama nimeni! sad
Da frate nu am apucat nici adidași sa îmi iau din cauza lor laughing mi-au distrus complet viata!
Acum am numai nervi și frustrări. Mama lor de prieteni! Și când te gândești că pe ăla l-am ținut la mine și a mâncat la mine când masa la dat afara!
E bine că stai departe de ele tu ești un băiat de băiat! Bravo!
Trebuie găsit altceva ca te nenorocește plictiseala asta! Oricum am sesizat că dau la cine le convine lor castigurile, deci o sa stau eu cuminte în banca mea! happy

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Au nenorocit o groază de vieți, suflete, famili aparatele astea, cazinourile, pariurile sportive, nu băga bani în așa ceva o săte distrugă de tot...cel mei bine stai departe de ele Doamne Dumnezeule ferește sunt uni care și-au pus capăt din cauza la aparatele astea.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu recomand sa mergi la medanima cu trimitere de la medic pentru pshiatrie, acolo ai parte de un pshiatru bun si un pshiolog bun impreuna iti vor oferi un tratament bazat pe pastile si pshioterapie congetiva -adica vor vorbi cu tine si iti vor oferi solutii despre schimbarea de comportament, pe mine m-a ajutat mult acesta clinica

https://web.facebook.com/medanima.ro/?locale=ro_RO&_rdc=1&_rdr
https://jocresponsabil.ro/autoexcludere/

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Mindfulness a evaluat răspunsul tău Eu recomand sa mergi la medanima... ca fiind şi amuzant.

nu vad ce e amuzant

| Mindfulness explică (pentru RAY):

Eu nu am bani după ce bea apa dar sa mai merg la psihologi! Dar îți mulțumesc că mi-ai sugerat! Eu de abia acum incep o viață nouă, renasc!

| RAY a răspuns (pentru Mindfulness):

E gratis omule cu trimitere de la medicul de familie, prin pshiatru ajungi la pshiolog

| Mindfulness explică (pentru RAY):

Atunci o sa fiu nevoit să mă angajez! Ai strâns bani sa mergi la femei?laughing

| RAY a răspuns (pentru Mindfulness):

Pai la ce saraci sunteti clar ca nu am sa strang, tu mergi la pacanele in loc sa donezi

| Mindfulness explică (pentru RAY):

Am mers nu mai merg! Nici nu mai pot și de vreau! M-au dat afara peste tot! Am scăpat de ele.
Daca erai bogat nu mai cerșeai tu pe aici laughing
Fă-ți Tiktok o sa faci bani acolo destui, intri live pe provocări cu interlopii.
Vinde și tu ce ai prin casa. Eu nu am mai văzut nemți sa cerșească bani sa meargă la femei rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Mindfulness):

In Germania romancele incearca germani gratis ca comparatie rasiala

| Mindfulness explică (pentru RAY):

Pai tu nu ai fost incercat, tu ești Neamț din câte știu.

| RAY a răspuns (pentru Mindfulness):

Lasa vorbareala si fa banii si doneaza

| Mindfulness explică (pentru RAY):

Lasă cerșitul și ramai la Emanuela rolling on the floor

| UnchiulRamiz a răspuns:

Nu am jucat la păcănele niciodată. Nici nu știu juca laughing De pariuri m-am lăsat văzând ca tot pierd. O femeie sa îmi găsesc și nu mai merg nici la prostituate.

| Mindfulness explică (pentru UnchiulRamiz):

De la un actor indian de la ce e unchiu Ramirez? happy
Ești deștept înseamnă! La fotbal poți juca maxim 10 lei nu mai mult,așa nu o să simți vreo frustrare mare când pierzi,dar o frustrare tot o sa simți!
Pai nici eu nu știam să apas pe butoane dar m-au învățat prietenii de carton!
E dificil să prinzi multe meciuri,și un singur meci e dificil!
Nu ai incercat pe matrimoniale? Vezi că sunt și pe aici care sunt singurele! Trăim într-o lume de rahat frate,numai banii primează! Eu in locul tau m-aș duce la o sala de forță, mușchi alea alea.
Daca nu ai prieteni e greu sa cunoști fete, de aia nici fara prieteni nu putem supraviețui! Îți trebuie un prieten mai descurcăreț, care sa te ajuta sa evoluezi!
Userii care sunt activi nu au jucat la așa ceva. Odată ce ai jucat și ai câștigat greu mai scapi!
Tu oricum timid nu ești, e bine că ți-ai schimbat nickname-ul

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru Mindfulness):

Din filmul turcesc Ezel e numele. Câștigăm când combinam tenis și fotbal. Jucam 4-6 evenimente maxim în ultima vreme cu miza de 20 lei. Cu 5 sau 10 lei e dificil sa câștigi, trebuie sa ai multe evenimente puse. Pe matrimoniale nu răspund tipele... Pe Facebook dating mai încerc. Dar rar am match, obeza nu îmi trebuie. Slabutele au figurii și pretenții de zici ca ele sunt vedete. Sala nu mi-o recomandat medicul ortoped sa fac, doar bicicletă. Prietenii mei sunt cu bautură uneori, eu nu mai beau de 3 ani aproape. Nu au gagici nici ei happy Fac plimbări lungi cu bicicletele, asta nu e rău, doar ca eu nu mai pot merge cu bicicleta prea mult.

| Mindfulness explică (pentru UnchiulRamiz):

Se cred vedete am văzut laughing
Ce sa zic...îți doresc multa sănătate unchiule, și ai grija de tine.

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru Mindfulness):

Mersi! la fel și ție.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Nici nu le-am incercat. Adrenalina poti avea si altfel, nu la cazinouri.