| Costyzzz a întrebat:

Acum mi-am facut contul pe TPU si nu stiu ce inseamna funda. Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| AnaEindragostita a răspuns:

Bun Venit Costin Ma bucur ca te-ai alaturat impreuna cu noi la comunitatea TPU! Funda (funta) este acel lucru care apare langa raspuns (e gri ). Aceasta funta este pentru a declara care raspuns ti-a fost cel mai de ajutor si tia raspuns la intrebare.
deci imi dai funta

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes! Numai bine!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente . Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici.

| Ciprian a răspuns:

Salut! Gasesti aici: http://www.tpu.ro/......uma-mersi/

| AndreeaIoaana1406675e3 a răspuns:

Buna...
Deci funda inseamna raspunsul care iti place cel mai mult.
Cand pui o intrebare si altii iti raspunt[ca astabig grinon the phone dupa ceva timp iti apare in dreapta la fiecare raspuns o fundita.
Poti alege doar un raspuns.
Funditele iti dau puncte.
Cu cat aduni mai multe cu atat vei avea puncte mai multe.
Sper ca ti-am fost de folosbig grin
Imi dai te rog frumos fundita?batting eyelasheshee hee>big grin

| marette16 a răspuns:

Cand raspunsul tau este cel mai folositor/bun, primesti fundita. Cand ai multe fundite, atunci devii expert TPU.