| Alexandraaleboantaa167 a întrebat:

Ai cum sa-ti dai seama ca ești hipnotizat?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Hipnoza nu merge asupra tuturor, unii oameni sunt din fire nehipnotizabili. Asta era o problemă la un ordin masonic la care ștabul nu-ți acorda gradele decât dacă te lăsai hipnotizat, așa că săracii de ei se prefăceau că sunt hipnotizați

| Alexandraaleboantaa167 explică (pentru doctorandus):

Poți fi hipnotizat de un joc?

| doctorandus a răspuns (pentru Alexandraaleboantaa167):

Hipnotizat, nu. Dar poți dezvolta tulburare mentală legată de jocuri de noroc. Sau de jocuri video la care plătești bani reali pentru cutia cu surprize.

4 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

E imposibil să fii hipnotizat fără cooperarea ta

| Fantaspirit a răspuns:

Încearcă să joci la păcănele vreo 1500-2000 de lei și o sa îți seama laughing