| UnuPentruAltu a întrebat:

Ai fi de acord ca toți cei care nu au loc de muncă/ ocupație și toți cei care beneficiază de ajutor social să fie obligați să presteze o muncă neremunerată în folosul comunităţii, iar cei care refuză aceasta să fie obligați să frecventeze un program de consiliere psihologică în vederea integrării lor în câmpul muncii?
Ai fi de acord ca toți cei care nu au loc de muncă/ ocupație și toți cei care beneficiază de ajutor social să fie obligați să frecventeze un program de consiliere psihologică în vederea integrării lor în câmpul muncii, iar cei care refuză aceasta să fie obligați să presteze o muncă neremunerată în folosul comunităţii?
Ai fi de acord ca toți cei care nu au loc de muncă/ ocupație și toți cei care beneficiază de ajutor social să fie obligați să presteze o muncă neremunerată în folosul comunităţii ori să frecventeze un program de consiliere psihologică în vederea integrării lor în câmpul muncii, iar cei care le refuză pe acestea să fie supuși unor măsuri de control medical în vederea aflării cauzelor care „îi determină să nu se supună„?

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Am senzația că îți bați joc de mine punându-mă să citesc de 3 ori aceeași jumătate de propoziție și nu pot să mă concentrez la răspuns.

| Plato a răspuns:

Nu.
Sunt de acord cu desfiintarea ajutorului social pentru oamenii apti de munca. Nu se poate sa fii platit sa stai acasa.
De aceea, dpmdv, Romania are nevoie de liberali.