| ADY_5784 a întrebat:

Ai incalcat legea vreodata? devil

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Inca nu, dar mai am timp. oh go on

Depinde ce fel de legi, sunt multe legi in aceasta lume de diverse nature, scrise si nescrise. Iar daca te referi la lege, ca la norma cu caracter obligatoriu, stabilita si aparata de puterea de stat, vreau sa spun, ca exista atatea legi, de care nici nu am auzit, asa ca nici n-avem de unde sa stim, cate am incalcat si cate nu. In orice caz, cred ca multe, dar nu majore.winking

| Razvan a răspuns:

Nu. Dar tot m-am certat cu un politistdevilDe fapt i-am luat apararea unei persoane si domn politist s-a cam suparat. Din fericire pentru ambele partii totul s-a terminat repede si fara amenzichatterbox

| JustMe a răspuns:

Inca nulaughing Adica ma rog, doar chestii banale(travesrsat pe rosu, aruncatul gunoaielor pe jos, enervatul vecinilor cu muzica noaptea, consumul de alcool etc.)

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu toti incalcam legea.Nevinovatul sa arunce piatralaughingEu traversez zilnic pe rosu, chiar la semafor, dupa ce ma asigur.Am plecat cu masina in alt oras si mi-am uitat actele acasa. Daca nu ma opreau Polizei-i pentru incalcarea vitezei, nu aveam sa aflu ca am uitat actele.Plus amenzi o data la doua trei luni pentru ca deranjez noaptea vecinii cu muzica(aici dupa ora 22. 00 nici musca nu trebuie sa se auda). Asa ca... da! Incalc legea dar platesc pentru asta.;(

| Abcfunny a răspuns:

Legea e facută pentru a fi incălcatărolling on the floor

| shogoru_2741 a răspuns:

Ce-ntrebare, adica depinde cui eu adresezi, dar de ce? ai bifato undeva si vrei sa stii cum sa scapi?

pentru iulia, draga stii tu vorba aia: daca o faci fa-o cu cap!
DACA ESTI PRINSA INSEAMNA CA ESTI SLABUTA

| Puffulets ♥ a răspuns:

Toti am incalcat odata si o data legea! Poate din lucruri banale. De exemplu : trecerea zebrei pe rosu, aruncand gunoaie pe jos [ un lucru obisnuit in Romania].