| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ai lasa România pentru America(SUA) daca ai avea ocazia?
Daca da de ce? si daca nu de ce?

13 răspunsuri:
| florin752010 a răspuns:

Da. Pentru nivelul de trai.

| Drimmero a răspuns:

Imi place America pentru umorul aparte care e acolo dar si pentru cultura aia care mi se pare fabuloasa.
Dar unul nu imi place ca acolo sunt prea multi bolnavi mintali si prea multi psihopati care umbla pe strazile din State,, acolo e legalizat 'pistolul de buzunar' si probabilitatea ca sa dai de vreun dement care sa aiba o dereglare mintala si sa te impuste este foarte mare. Prefer sa imi placa America, dar doar atat/
Nu as zice nu pentru o vizita acolo niciodata...

| AC4S4 a răspuns:

Sunt multe lucruri de vizitat pe acolo. Dar nu mi-ar placea sa traiesc acolo, oamenii sunt reci. Toti vor sa faca bani cat mai multi si prea putini isi amintesc care este de fapt scopul acestei vieti.
Pe langa asta, americanii in general stiu foarte putina cultura generala.

| Doarunaltutilizator explică:

Eu as face-o,m-as duce in America,undeva in MIAMI,LOS ANGELES sau LAS VEGAS pentru ca acolo e altceva frate,totul acolo e diferit,tara e mult mai mare, e alt nivel de trai, are si America dezavantajele ei ca orice alta tara dar e destul de frumos acolo si cel mai important este ca acolo trebuie sa stii engleza ceea ce nu este un dezavantaj pentru noi deoarece toti romani pot vorbi in engleza, nu trebuie sa stim o limba din aia imposibila ca germana sau portugheza ca sa comunici cu lumea, asta e chiar un avantaj daca stai bine sa te gandesti.
Plus ca sunt tare curios sa vad cum as trai eu acolo visul american.

| Deaad a răspuns:

Niciodata.
Pentru absolut nicio tara indiferent de trai.
Imi iubesc tara, nu politicienii, coruptia sau traiul infect.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Uite aici patriot adevarat!

| MistretulPufos a răspuns (pentru Deaad):

Esti idolul meu

| Deaad a răspuns (pentru MistretulPufos):

Si mie mi-a fost dor de tine.

| MistretulPufos a răspuns (pentru Deaad):

Multumesc, apreciez

| syd a răspuns:

Nu. pentru ca aici am fost plantat si trebuie sa-mi indeplinesc destinul

| ălkjmhgf a răspuns:

Nu, nici pentru America și nici pentru altceva și asta din simplul motiv că îmi iubesc țara.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Nu aş pleca din România. Pur şi simplu iubesc țara asta.

| ElenaWerman a răspuns:

Nu. Adica nu pentru America. Ce mi-e Romania, ce mi-e America; cam tot acceasi amestecatura de peste. Mai bine aleg o tara nordica europeana unde educatia e pusa pe prim plan si nu destrabalarea si nebunia.