| RAY a întrebat:

Ai prieteni care nu gandesc ca tine? Carora nu le place cum gandesti? Cum iti alegi prietenii? Cei care ne aprecieaza sunt adevaratii nostri prieteni?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Da,am prieteni cu opinii diferite, iar asta nu ma deranjeaza.Nu imi aleg prieteni dupa un anumit criteriu, un prieten bun poti sa il cauti o viata, dar sa il gasesti intr-un singur moment.Un prieten adevarat nu e adevarat daca doar te apreciaza ci daca te sustine si te critica atunci cand e nevoie.

| RAY explică (pentru Nirvanaaa):

Un răspuns inteligent, lingatori in fund nu inseamna prieteni asa e

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am, si le ignor parerile.
Sunt in lumea lor, iar daca ma apuc sa ii spurc, ma cam pricep, si se supara. Oricum nu ii pot schimba, deci nu are sens.
Normal, eu sunt intotdeauna ala bun laughing

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Daca te intreb ceva te superi?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Nu cred.
Intreaba

| Emma30555 a răspuns:

Dacă nu gândesc ca mine nu i o problema, nu simt nevoia sa mi impun părerile sau convingerile, prietenii ți i alegi în funcție de caracter, și de compatibilitate. Cat despre apreciere e adevărat dar se poate întâmpla sa te aprecieze o persoana dar tu sa nu l vrei prea aproape pentru ca nu e genul tău de prieten

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Daca nu ai nimic în comun cu alte persoane, nu ai nici un motiv sa stai cu ele mai ales daca nu aveți subiecte comune sau nici măcar nu va vorbiți, asta nu e prietenie.
Prietenii sunt cei cărora le pasă ce ai de spus și cu care poți vorbi deschis și cu care te simți bine.

| IoanaRoman09 a răspuns:

-Nu stiu daca ii pot numi prieteni.
-Probabil.
-nu fac asta
-nu

| natalia7prut a răspuns:

Cei ce nu le pasă si nu îi interesează nu sunt prieteni tăi.De ce să le fii tu aproape de ei nu sunt aproape de tine.