| Emilian601 a întrebat:

Ai ucide pentru a salva o viata?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| CoolStyle a răspuns:

:s Lol ai fost pus in aceasta situati? Ma rog depinde de ce viata ucizi sau pe care o salvezi daca salvezi pe cineva din familie... da da nu un om Poate un animal.ok nu am fost pus in aceasta situatie...

| ThePoet a răspuns:

Si daca da? Atunci as fi considerat psihopat?

| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

E impropriu spus dumnezeu a lasat ca oameni sa moara si sa traiasca. Daca iti moare cineva din familie degeaba omori tu pe alti ca acelei persoane tot nu ii dai viata. Si da as ucide pentru cei din familia mea dar nu sta in puterile mele, daca dumnezeu vrea sa imi ia ceva din ea si gata. sal hai ca nu mai pot sa vb ca ma bag la cs tongue

| Sოﺁℓε a răspuns:

Daca ar fi pentru cineva drag da.

| rutanklan a răspuns:

Neah, i as lasa sa se baa intre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi pentru cineva din familie sau un prieten apropiat DA!

| AndreiGabi a răspuns:

Depinde pe cine salvez...

| Caluțcucorn a răspuns:

Daca asi salva viata rudelor, parintilor, prietenilor sau iubitei mele da.

| MsGringer a răspuns:

Daca persoana pe care trebuie sa o ucid e nagativa da.Dar daca persoana pe care trebuie sa o salvez nu e cineva la care tin, nu cred ca m-as baga.

| sacalup a răspuns:

Da,deoarece,daca il lasi, ar putea omori si alti oameni.

| Chio9 a răspuns:

Nu.

Numai Dumnezeu e in masura sa dea si sa ia vieti.

Dar ce as putea face eu e sa-mi dau viata(sa donez ceva organe importante) pentru o persoana foarte draga mie. (Mama sau Frate).

| clauss a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La locul, si timpul potrivit as faceo oricum.