| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Ai vrea sa fugi din Romania?

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Mai intrebi?! Normal! Si sper sa o pot face intr-o zi, fie si doar pentru o perioada de timp...asa, sa vad cum se traieste si in alta parte, fiindca m-am saturat de tot de ce e aici.

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sa fug unde? Nu poti fugi de soarta. Soarta mea e aici. Sunt roman si trebuie sa ii fac si pe altii sa realizeze asta.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sincer, uneori aş vrea să fug din orice loc unde există oameni. Eu nu am nimic cu România, trăiesc în lumea mea şi cât timp nicio persoană dragă mie nu păţeşte nimic din cauza mirificei noastre ţări, pe mine nu mă deranjează...asta nu mă împiedică să spun că e o ţară unde devine din ce în ce mai greu să locuieşti.

| Rukhsandra a răspuns:

Daaaaaa... Chiar in secunda asta cat mai departe day dreaming

lolita
| lolita a răspuns:

Niciodata nu m-am gandit sa "fug" din Romania dar destinul m-a dus pe alte meleaguri si nu-mi pare rau. dar recunosc ca imi este dor de cei dragi de tara in sine nu.

| baru a răspuns:

Salut. Nu inteleg. Pe vremea inpuscatului am inteles ca trebuia sa fugi. Acuma? De plecat, depinde de la individ la individ. Nu sunt cel mai mare patriot, dar cred ca locul meu este aici, nu in alta tara, si aici trebuie sa facem ceva, sa nu mai fim nevoiti sa punem sau sa ne punem astfel de intrebari. Asa cum in alte tari este mai bine, eu vreau si doresc ca si in aceasta tara sa fie la fel de bine. In alta ordine de idei, as dori sa-ti spun, ca afara este cu mult mai greu ca la noi. Pa

| Angel_5977 a răspuns:

Dap! Cat mai departelaughing)

| AvalohAlyn a răspuns:

Orice om are speranta de a-i fi mai bine dar trebuie sa realizam ca nu putem si e foarte greu sa ne lasam familia departe.Dorul si greutatile sunt prea mari.Sunt roman si in Romania am sa mor, oricum ar fi ea, din pacate.

| Cretaker a răspuns:

As fugi si nu m'as uita in spate.

... dar nu pot, aici am copilarit.

| unione a răspuns:

Acum st in vacanta in alta tara si as da orice sa fug INAPOI in Romania, unde e totul frumos

| nutty a răspuns:

DA! dar imi e teama ca in alte tari poate fi la fel, in unele poate chiar mai rau. happy

| Face2face a răspuns:

Mai bine nu... cine stie ce te poate astepta in alta tara si o data ce sunt roman... asta e pana la urma tot roman raman. Puo

| NeverTheLess a răspuns:

Si daca as fugi, ce as rezolva? Tot romanca raman, orice as face. Poti pleca, poti invata alte obiceiuri, limbi, poti avea alt mod de viata. Te poti da drept alta persoana. Dar in adancul tau stii foarte bine ce esti si de unde vii.
Dar da, as vrea sa fug de viata pe care multi o traiesc in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Deja mi-am facut si un plan...
Am 17 ani, in vacanta de Pasti ma duc in Franta la un unchiu, si, cand vom vizita Parisul, voi avea eu grija de fug cumva. La urma urmei, sunt curios sa vad cum e sa traiesti ca un boschetar. 17 ani am trait pe picior mare, e bine sa mai fac o schimbare. De murit de foame nu cred ca voi muri. tocmai in PARIS

| MU1878 a răspuns:

Cu primul tren as pleca din tara, fara sa ma mai uit bk.am fo plecat in London si am muncit akol in domeniul hotelier, si am venit acasa definitiv in speranta de a fi mai bine.si am constatat ca romanul nu se poate schimba. urasc Romania, urasc romanii si ma urasc din tot sufletul pentru simplul motiv ca am avut nesansa de a ma naste roman.crede`ma ca in acest moment, mi-as dori sa plec pe alt continent.imi este scarba sa ma aflu pe acelasi continent cu penala asta de tara si cu populatia asta penala.MUIE noua romanilor, ultimele scursuri ale societatii. ocupam 250 de mii de km2 degeaba.