| Lacramioara7531 a întrebat:

Ai vreo amintire mai deosebita? Povesteste-o pe scurt!happybig grin

Răspuns Câştigător
| Danielicious a răspuns:

Mmmmm... o amintire frumoasa! Mia-duc aminte ca am ajuns acasa foarte trista dupa o zi grea de scoala si m-am asezat in pat! Mama a venit langa mine si mi-a spus ca voi mai avea o surioara! A fost cea mai frumoasa zi!

Alta poveste! Am ajuns acasa si am deschis sa ma uit la TV cand deodata imi apare ceva ce nu era pe niciun program! O caseta.Am asteptat sa inceapa si am vazut ca pe ea erau toate pozele din cls 1-4 cu toti prieteni si colegi mei! Am inceput sa plang fiindca am vazut poze cu o foarte buna prietena cu care nu m-am mai vazut de 2 ani. Erau toate intr-un film. A fost asa super!

Sau cand iubitul meu mi-a dat de ziua mea un inel de aur si acum il mai am la mana(asta a fost acum 2 ani dar ne-am despartit)

1 răspuns:
| law a răspuns:

Sad. I know. dar e deosebita pentru mine amintirea asta. sunt anul 3 la facultate acum, dar nu o sa il uit pe profesorul meu din liceu cu care am facut un an de istorie - dl. Chirila. Eram foarte apropiata de dansul si imi placea ca ne preda chestii interesante behind the scenes din istoria mondiala happy Nu se rezuma la lucruri stiintifice, date exacte, ci.barfea cu noi despre personalitati din lume. Era tare amuzant. Dl. Chirila a murit insa si.cand am fost la biserica sa ii punem o floare, eu si cativa colegi, simteam ca vreau sa ma asez pe podeaua bisericii si sa nu mai plec.la iesire, sotia dansului, pe care nu o stia nimeni din noi, ne-a vazut si s-a intors catre mine cu lacrimi in ochi (din toti care treceam prin fata dansei m-a privit pe mine) si a spus "Sotul meu v-a iubit foarte mult si va multumeste pentru ca nu l-ai uitat". Am scris cuvintele astea in telefon si le pastrez si acum.