| RAY a întrebat:

Ajungi la o vârstă în viața când îți este teama sa mai încerci,de frica dezamăgirilor, voi cum gestionați teama asta de a încerca?

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Eu incerc mereu, nu conteaza ce a fost, daca de 10 ori am esec, poate a 11-a oare merge.
Nu merge aia e, incerc cat pot sa incerc.

Insa doar daca stiu ca poate merge! Daca stiu ca nu are cum, normal ca nu mai merg pe o linie inutila.

| mODIN a răspuns:

Cred că mintea fiecăruia se dezvolta diferite. Eu pe măsură ce m-am maturizat, a început să-mi fie tot mai putina Fric are eșec și de dezamăgire.

Mi-am dat seama că norocul exista, are un impact semnificativ, și nu poate fi controlat. Astea fiind toate adevărate, cea mai buna abordare e da încerci mereu sa procedezi cat mai corect, moral și cinstit se poate, și să lași viața sa te răsplătească pe măsură.

| Miruna333 a răspuns:

Nu imi este frica de dezamagiri pentru ca stiu ca sunt pregatita sa le infrunt. E ca si cand ai sta in casa fiindu-ti frica ca poate incepe ploaia. Cand iti depasesti doza de confort, simti ca traiesti cu adevarat

| Theo94 a răspuns:

Da e adevarat pentru unii, nu se aplica la toata lumea, dar daca nu ai incotro incerci din nou (referitor la aia unii).

| Giulia911 a răspuns:

Nu riști, nu câștigi