| Anonimul3315 a întrebat:

Ajutati-ma sa scap de oroarea astaaa... Stiam eu ca nu trebuia sa imi pun Amnesia The Dark Descent. l-am jucat noaptea si acum nu mai pot de spaima. Mi-e frica sa ma duc si la baie. Cum aparea monstru ala din joc si spargea usile si alerga dupa tine. Am 12 ani la ce moi fi gandit? A da stiu. La nimic. Trebuia sa va ascult cand mi-ati zis ca nu e bine sa-l joc daca am sub 18 ani. Poate se intrerupe acum curentu si fac ca la Amnesia. Merg cu lampa cu ulei prin casa si caut Tinderboxuri si oil ca sa supravietuiesc.Cum scap de oroarea astaaa. A da in caz ca nu stiti Amnesia este un joc hororr in care tu esti un tip pe nume Daniel si esti intr-un castel unde e bezna tot si in castelu e si un monstru care apare in anumite nivele. Oricum ajutati-ma sa scap de oroare,spaima,frica, groaza, fiori...

16 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

laughing stiu cum e. Si eu l-am jucat.
Cred ca singura solutie ca sa scapi de teama, e sa-l termini. Pentru mine a mers faza asta cu doom 3...
E totusi posibil sa te sperii si mai rau daca il joci in continuare si nu reusesti sa-l termini.

| Anonimul3315 explică (pentru monstrulet):

Pai las termina ca ma mai uit la videouri cu Amnesia dar vad ca toti se opresc cand intra iar in Hall si e renovat. Cand intri intr-o camera si vine monstru si trebuie sa te ascunzi in dulap laughing. Toti acolo se opresc.Nu se mai duc la Machine room. Nu se mai duc cu liftu.Da chiar pana la urma jocu cum se termina? O sa moara pana la urma monstru ala sau tu pleci si ala ramane in casa?

| monstrulet a răspuns (pentru Anonimul3315):

Nu mai tin minte exact numele, dar la sfarsit te bati cu cel pe care l-ai urmat/ascultat inainte sa bei potiunea aceea care te-a facut sa uiti tot(jocul incepe dupa ce ai baut potiunea).
"Mazga" aia care se intinea tot castelul, pana la urma il mananca pe ala rau(dupa ce il bati) si tu scapi.

| Anonimul3315 explică (pentru monstrulet):

Pai si cum il bati ca nai arme. Apropo mazga apa nu se intandea doar prin castel ca intr-un video unu a spart un geam si vedea in afara castelului si era intr-o padure si uneori se faceau cutremure si aparea mazga aia si pe copaci.Ma rog chiar e enervanta mazga aia ca cand rezolvi ceva intr-o camera si iesi din ea si intri in Hall(cand era distrus) mazga aia, carnea aia, mucii aia se intindea peste tot. Oricum mersi.

| monstrulet a răspuns (pentru Anonimul3315):

Nu ai nevoie de arme ca sa ii strici planurile. Camera incepe sa se umple de mazga treptat si ala aproape isi termina ritualul... o sa vezi tu, daca ajungi acolo, cum il bati tongue.
Oricum, jocul a fost fain. Monstrul ala invizibil din apa m-a speriat cel mai rau laughing

| Anonimul3315 explică (pentru monstrulet):

Da si pe minelaughing. Unii care faceau videouri ziceau cas pirania.Ce prostie. Da cand fugeam de fantoma ala prin apa imi ziceam in gand.,, Hai hai nu nu nu nu fack fack fack nu nu nu aa hai usa deschidete hai Daniel ai timp usa tampita deschidete a nu nu nu fack fack fack. Daca vrei sa imi dai id-ul tau prin privat sa mai discutam de joc k.Nam nimic impotriva daca nu vrei.

| monstrulet a răspuns (pentru Anonimul3315):

Poate dupa ce il termini, nu vreau sa iti stric toate surprizele din joc tongue

| Shuka a răspuns:

Ca sa uiti ..incepe sa te joci Barbie laughing Bafta!

| GhostKnight a răspuns:

Copilas tu ma cam enervezi pe mine.
eu am 13 ani si am terminat Amnesia fara sa ma pis pe mine ca altii, daca ai probleme cu inima stai dracu la mario sau desene animate ca jocurile de groaza nu-s de tine bai. Apropo ma tot enervezi ca zici "hororr" SE ZICE horror ba baietas.Lasate de Amnesia ca nu e pentru aia care se joaca noaptea si dupa aia se baga sub plapuma si tremura ca o fetita.Si nu da vina pe altii, e vina ta ca te joci jocuri de groaza.

| Anonimul3315 explică (pentru GhostKnight):

Uita-te mai intai cand am pus intrebarea si dupa raspunde...

| GottaLOVEpink12 a răspuns:

De fapt jocul se termina cand gasesti toate bucatile din orb.Se pune sfera, apare un sir de lumina albastra, si apar luminite iar atunci mi se pare ca Daniel moare.

daca vrei sa vezi cum incepe si cum se termina ai niste episoade de la 1 la 23 episoade.Cauta pe you tube Amnesia:The Dark Descent ep 1 pana la 23 si o sa vezi.

Si daca vrei sa scapi de asta cauta videori cu pisicute pe net, gandeste-te la flori, iepurasi, si noaptea daca ti-e frica sa te duci la baie, ia lanterna cu tine.Si daca nu poti sa dormi puneti menta (multa menta) prin camera sau lamaita, trandafiri ori piersici.

Am ramas si eu cu traume dar doar 2 zile.

Bafta!winking

| Anonimul3315 explică (pentru GottaLOVEpink12):

M-am uitat la clipuri cu pisicute si ma simteam de parca... oooo.Parca am si uitat de frica.

| GottaLOVEpink12 a răspuns:

Exact.Cand te uiti la pisicute iti revi asa cate putin cate putin.

| Anonimul3315 explică (pentru GottaLOVEpink12):

Stiu. Acuma dovedeste ca esti adevaratul ihatepink.

| FireSou a răspuns:

Jocu se termina ca pui ceva prostie intr-un fel de portal si distrugi tot, apoi apare credits.Si nu e asa horror chiar nu va inteleg ce va speriati asa la el, e doar un joc.

| Strada_DozaDe_1989 a răspuns:

Nu te maigandi la ce ai jucat!